ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.22
Hodnoceno: 58x Prosím, ohodnoť práci

Oslava

Jednou - myslím, že to bylo v létě - mě pozvala kamarádka na její oslavu narozenin. Protože si spolu užijeme hodně legrace, ihned jsem kývla a nabídla se, že jí pomůžu s přípravou a nakupováním. Jelikož je dobrý organizátor, moc jsem se na den D těšila. Oznámila mi to včas, a proto jsem mohla popřemýšlet, co si vzít na sebe a popřípadě nějaké to tričko dokoupit. Každý den, když jsem se probudila, přála sem vsi, aby už byl za mnou a byla oslava. Ovšem jak se den D blížil, začala jsem mít divný pocit. Najednou jsem si uvědomila, že nikoho z jejich kamarádů a spolužáku vlastně neznám. Jenom ji, a to mě dost odrazovalo. Neměla jsem ale dost odvahy jí to upřímně a na rovinu říct do očí. Také jsem ji nechtěla zklamat, protože jsem byla první, koho pozvala a vím, že udobřit si ji není nic lehkého. Pořád jsem přemýšlela, jak jí vysvětlit, že na tu oslavu jít raději nechci. Napadala mě různá řešení, ale ani jedno se mi nezdálo správné a hlavně vůči ní fér.
Nastal tedy den D, jak jsem ho nazvala, ale nyní je to trochu jinak myšleno. Už od rána jsme připravovaly občerstvení všeho druhu a na různé způsoby. Jako vždy jsme se u toho celé dopoledne vyřádily. Úplně jsem na můj problém zapomněla. Přerušilo to až zvonění zvonku. Úplně jsem ztuhla a žaludek měla jak pingpongový míček. Kamarádka okamžitě běžela otevřít a přivítat první hosty. Nevěděla jsem, co mám dělat. Mám se jít schovat na záchod nebo snad jít domů!? Než jsem to domyslela, přišli první hosti s kamarádkou v čele. Podle jejich výrazu jsem usoudila, že jsou taky překvapeni. Seznámili jsme se tedy, ale dál se spolu nebavili. Odebrala jsem se ke křeslu, které bylo umístěno v rohu místnosti u okna a byla na sebe naštvaná, že jsem jí to neřekla. Jistě by to pochopila. Mohla jsem teď v klidu být doma a třeba si číst pěkný román nebo mrknout na televizi. Určitě dávali něco pěkného. Jenže já ne. Tak teď to mám. Trčím v rohu v křesle a připadám si jako kůl v plotě. Zatím se místnost naplnila samými - pro mě neznámými - lidmi.
Většinou přicházeli po skupinkách nebo alespoň ve dvojicích. S nikým jsem se nebavila. Jednak jsem nikoho neznala a neměla jsem na to ani náladu. Tak jsem seděla v rohu v křesle a v duchu si nadávala. Vůbec mě to tu nebavilo. Občas jsem si došla pro nějaké pití nebo občerstvení a poté opět zaujala své místo v rohu. Všichni si oslavu užívali. Tančili, dováděli, smáli se. Občas jsem se taky, jen tak ze slušnosti, ušklíbla. Hráli plno her, ale ani k jedné mě nepozvali, a tak jsem se nevnucovala. Stala jsem se pouhým znuděným a smutným divákem.
Byla jsem z té oslavy velmi zklamaná. Myslela jsem, že poznám nové kamarády a kamarádky, užiji si s nimi hodně legrace a že to bude o hodně lepší. Nejvíce mě ovšem rozladilo a překvapilo chování mé kamarádky. Vůbec si mě za tu dobu nevšimla. Úplně se změnila. Připadalo mi, že se až moc předvádí a být středem pozornosti se jí asi opravdu moc líbilo.
Asi po půlnoci se všichni odebrali do svých domovů. Jakmile odešli poslední gratulanti, začali jsme uklízet. Kamarádka mi stále popisovala a básnila o tom, co všechno a hlavně s kým zažila. Protože mě neráčila představit, vůbec jsem nevěděla, o koho jde. Ten den jsem měla přespat u ní, ale po téhle akci bych nejradši odešla domů. Přemohla jsem se a zůstala.
Celou noc jsem o všem přemýšlela a došla k závěru, že už nikdy více...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lenulinka5, 08.11.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
OslavaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­