ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.67
Hodnoceno: 33x Prosím, ohodnoť práci

Orel v ZOO vypráví

Už několik let žiju v kleci místní zoologické zahrady. Je dobré, že si nemusím shánět potravu, ale prostor a svoboda žádná. Moc prostoru v kleci opravdu není. Téměř celý den sedím na své oblíbené větvi. Je hrozné, že zde musím stále sedět. Už mě to nebaví, a navíc je tady plno jiných zvířat a chodí se na ně dívat takoví zvláštní tvorové. Nevím, odkud se tady vzali, ale už několik století obývají naši planetu společně s námi.
Připomínají mi opice. Ti neznámí tvorové, kteří se o nás i starají, jsou tak různě velcí. Někteří jsou malincí, jiní vysocí. Asi nejsou dostatečně vyvinutí, protože na sobě nosí mnoho různých barevných věcí a na svých zvláštních nohách mají divné předměty.
Mají divné kulaté hlavy s krátkým nebo dlouhým chmířím. Někdy na hlavách nosí takové jakoby helmy. Nevím, k čemu je mají. Připadá mi, že jejich obličej je každý jiný, ale navzájem jsou si podobné. Nemají žádné zobáky. Z obličeje jim vystupuje zvláštní výstupek. Netuším, na co ho používají. Je však zajímavé, jaké zvuky vydávají. Divím se, jak dalece spolu dakáží komunikovat.
Hlavní věcí, kterou jsem si všiml, je ta, že nemají křídla. Neumí tedy létat. Místo křídel mají ruce. Jsou zvláštní. Kam je zařadit? Létat neumějí, ve vodě nežijí. Žijí na zemi, ale co tam dělají, tak to nevím.
Jediné, co mi stále nedochází, je to, proč jsou tak hloupí a sami si nevlezou do klecí, když jsou tak fascinující tvorové. To jsou ti praví tvorové, kteří by měli být pozorováni.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kim:-D, 08.03.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Orel v ZOO vyprávíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­