ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.74
Hodnoceno: 34x Prosím, ohodnoť práci

Orel v ZOO vypráví

Už několik let žiju v kleci místní zoologické zahrady. Je dobré, že si nemusím shánět potravu, ale prostor a svoboda žádná. Moc prostoru v kleci opravdu není. Téměř celý den sedím na své oblíbené větvi. Je hrozné, že zde musím stále sedět. Už mě to nebaví, a navíc je tady plno jiných zvířat a chodí se na ně dívat takoví zvláštní tvorové. Nevím, odkud se tady vzali, ale už několik století obývají naši planetu společně s námi.
Připomínají mi opice. Ti neznámí tvorové, kteří se o nás i starají, jsou tak různě velcí. Někteří jsou malincí, jiní vysocí. Asi nejsou dostatečně vyvinutí, protože na sobě nosí mnoho různých barevných věcí a na svých zvláštních nohách mají divné předměty.
Mají divné kulaté hlavy s krátkým nebo dlouhým chmířím. Někdy na hlavách nosí takové jakoby helmy. Nevím, k čemu je mají. Připadá mi, že jejich obličej je každý jiný, ale navzájem jsou si podobné. Nemají žádné zobáky. Z obličeje jim vystupuje zvláštní výstupek. Netuším, na co ho používají. Je však zajímavé, jaké zvuky vydávají. Divím se, jak dalece spolu dakáží komunikovat.
Hlavní věcí, kterou jsem si všiml, je ta, že nemají křídla. Neumí tedy létat. Místo křídel mají ruce. Jsou zvláštní. Kam je zařadit? Létat neumějí, ve vodě nežijí. Žijí na zemi, ale co tam dělají, tak to nevím.
Jediné, co mi stále nedochází, je to, proč jsou tak hloupí a sami si nevlezou do klecí, když jsou tak fascinující tvorové. To jsou ti praví tvorové, kteří by měli být pozorováni.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Orel v ZOO vyprávíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)