ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.58
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Netradiční výzdoba "vánočního" stromku

Letos jsme se rozhodli, že budeme slavit Vánoce trochu netradičně. Prvním úkolem bylo ukradnout někde stromeček.
V lese jsme si uvědomili, že nemáme naplánovanou ani velikost ani druh stromku, ale nakonec zvítězil nápad, který dostal Vašek: "Bereme ten největší!" Co se dalo dělat, pokáceli jsme dvacetimetrovou borovici. Další problém byl jak ji dostat domů. Nakonec jsme "stromeček" vezli domů na kapotách tří aut. Ještě než jsme dojeli domů, přemýšleli jsme, kam ten stromek dáme. Vašek však opět zabodoval s nápadem, že se nám borovice domů nevejde. Otočili jsme tedy auta, přičemž jedno spadlo do příkopu. Všechny problémy se vyřešily tím, že jsme dovezli strom zpátky do lesa, kde jsme si také z něj uřízli dvoumetrové poleno a to jsme si donesli domů.
Maminka měla nějaké potrhlé návrhy, že bychom měli vzít mladou jedličku, ale hned jsme ji "setřeli" argumentem, že když nemůžeme mít nejvyšší, budeme mít alespoň nejtlustší. Poleno jsme bez větších potíží dopravili domů a připoutali ho řetězy ke stropu. Zdobení mohlo začít.
První a nejkrásnější ozdobou, kterou jsme si šetřili už od Velikonoc, byla velká kraví lebka s železným hřebem mezi očima. Každý si pověsil nějakou ozdobu - například Dominik malou napodobeninu lidské lebky se svíčkou uvnitř a papírovou padesátikorunu. Potom jsme pod stromečkem rozdělali oheň, aby na večer doutnal a dotvářel tak pochmurnou atmosféru Vánoc. Nakonec jsme zazpívali internacionálu a začaly se rozdávat pohlavky. To už se ale domem táhla vůně smaženého masa a vepřové hody mohly začít.
Další den jsme se ještě v kocovině rozhodli, že takovým způsobem jsme Vánoce slavili naposledy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Netradiční výzdoba "vánočního" stromkuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)