ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.92
Hodnoceno: 85x Prosím, ohodnoť práci

Narozeninové překvapení

Nyní vám začnu vyprávět příběh, který se stal před pěti lety, přesně na moje narozeniny, kdy mi mělo být osm let.

Na moji oslavu narozenin jsem se opravdu těšil. Den před tímto výročím jsem ani nemohl usnout. Po probuzení venku svítilo slunce a bylo vidět, že prožiji skvělé narozky. Mamka byla mnohem příjemnější než obvykle (buďte rádi, že ji neslyšíte nadávat!) a pomalu se blížilo odpoledne. Ale mamka ještě před rozbalováním dárků podala mně, tátovi, sobě a babičce oběd. Bylo vidět, že si na něm dala záležet a ještě více se usmívala, když jsem ji pochválil za vynikající jídlo. Avšak já už byl celý netrpělivý, až budu moci rozbalit dárky.

Čekání se vyplatilo. Asi za dvě minuty mě ostatní zavedli do pokoje. Nemohl jsem věřit svým očím. Na stole, uprostřed pokoje, stálo větší terárium. Byly v něm různé prolézačky a jiné atrakce. Pro koho, to je jsem nemusel vůbec hádat. Vedle těchto drobnůstek pobíhali dva malí křečci. Vždycky jsem toužil mít nějaké doma, a tak jsem se dočkal. Jako další dárky jsem dostal společenskou hru Dostihy a sázky a knížku o kouzlení. Z těchto darů jsem ale tak velkou radost neměl, jak z těch dvou malých neposedů.

Domníval jsem se, že dostanu něco úplně jiného, avšak křečci mi bleskově vykouzlili úsměv na rtech. Mamka, babička a taťka měli také radost a tohle odpoledne mi už náladu nic nezkazilo.

Potom jsem pozval moje kamarády na narozeninovou party. Tam jsme si užili také hodně legrace. Jedli jsme dort, brambůrky a další lahůdky. Kamarádům se křečci líbili a já měl pocit, že lepší narozeniny už mít nemohu.

Můžu ještě podotknouti, že jsem si s nimi užil spoustu zábavy a skvělých dnů. Jenže všechno má svůj začátek a konec. Dnes už nevlastním ani jednoho a dalšího ani nechci. Také už mám jiné záliby a koníčky. Na chvíle s těmito tvorečky ale nikdy nezapomenu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Saruman, 04.10.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Narozeninové překvapeníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­