ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.80
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Můj nejhorší zážitek: Nevydařené táboření

Jednoho dne jsme se s kamarádkami rozhodly, že pojedeme stanovat do nedaleké vesničky na louku k rybníku.
"To je super, už se moc těším," řekla Radka.
Naložily jsme věci do Karolínina auta a vyrazily.

Po pár minutách jsme dorazily na místo. Já a Péťa jsme šly obhlédnout místo pro stany a nasbírat dřevo na táborák. Asi po pěti minutách jsme byly zase zpět u auta. Holky měly tou dobou již dávno vyložené stany. Pomalu jsem začala rozdělávat oheň.
Najednou Péťa povídá: "Ježiš, tohle asi hořet nebude. Kdo to sem přinesl?"

Stany jsme postavily do půlkruhu okolo ohniště a Kristýnin velký kempinkový stan do čela. Když už jsem jim moc neulehčila rozdělávání ohně, alespoň uvařím.
Jídlo se snědlo vcelku rychle, všem chutnalo, a tak jsem rozhodla, že si zahrajeme na schovávanou. Už se začalo stmívat, mohla by to tedy být docela švanda, možná se budeme i trochu bát...

Ještě než jsme ale vyrazily, slyšely jsme z lesa divné zvuky. Ztichly jsme a poslouchaly.
"Co to je?" ptala se Týna ustrašeně.
Náhle se vyřítily z lesa nějaké holky.
"Co tu chcete?" zeptala jsem se.
"Co ti je do toho, ty mrcho," odpověděla jedna z nich.
"Holky, řekla bych, že se sem žene nějaká vichřice!" vykřikla další z nich.
Nechápavě jsem na ni koukala, co tím myslí.
Znenadání se rozeběhly k našim stanům a začaly s nimi lomcovat ze strany na stranu, lézt dovnitř a vyhazovat nám všechno oblečení. Pak nám rozkopávaly stany, až z nich lítaly kolíky, a tak jsme se na ně vrhly. Vzala jsem si na ně pánvičku a mlátila je hlava nehlava. Týna bránila svůj kempinkový stan s badmintonovou raketou v ruce.
"Co si o sobě vůbec myslíte, vy čúzy!??" vykřikla na ně.
Jenže to neměla dělat, rozeběhly se na ni a než se Týna nadála, už ležela na zemi. Další útočnice se pustily do jejího stanu.
"Dáme mu co proto!" povzbuzovaly se ty holky navzájem v ničení stanu.
"Nechte mi ho, to nesmíte, jděte pryč!" prosila, naříkala a plakala Týnka, když viděla, že její krásný stan je postupně bořen a trhán na kousky.
Bylo mi jí líto, tak jsem se na ně rozeběhla se svojí pánví a bojovým pokřikem "WUÁÁÁÁÁÁ"! A potom si už nic nepamatuji, prý jsem dostala klackem zezadu do hlavy.

Když jsem se probrala, uviděla jsem jen policistku a pana doktora, co mě ošetřoval.

Příště si asi dobře rozmyslíme, jestli pojedeme stanovat někam mimo kemp.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Hanka, 22.03.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj nejhorší zážitek: Nevydařené tábořeníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­