ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Moderní technologie a senioři

Tehdy mi bylo něco přes 65 let. Seděla jsem v kruhu přátel knižního klubu, kde si opět všichni zapomněli přinést knížku. Ach, ta skleróza! Rozlili jsme si kávu do šálků i na zem a začaly si vyprávět historky, co jsme zažily s dětmi a vnoučaty. Když přišla řada na mě, dlouho jsem přemýšlela, jaká věc se mi nedávno stala a mohla by je zaujmout. V tu chvíli mě to napadlo.

Náš příběh začíná, když za mnou o jarních prázdninách přijela má vnučka Anička. Jako každé dítě v pubertě si s sebou přinesla ty nesmyslné elektronické věci, které neustále bzučely, vrněly a vydávaly všelijaké zvuky.
Jednoho dne šla s kamarády do kina a já zůstala doma opět sama. Napadlo mě, že bych s manželem mohla jít na malou procházku po okolí.

"Hej dědku! Vezmi si zuby, francouzskou hůl a brejle a pojď se mnou na čerstvý vzduch. Aspoň si budeš moct koupit noviny!"
Jenže místo kladné reakce se mi dostalo jen: "Hm, jdi si ven do toho hnusného počasí sama, dávají mi teleshopping, takže jestli nechceš nic k výročí, tak to můžeš říct rovnou!"

Ale samotné se mi jít nechtělo, šla jsem proto svou mrzutou náladu zahnat uklízením. Vydrápala jsem se do druhého patra a šla do pokoje Aničky prozkoumat všechny ty moderní vymoženosti. Myslím, že se tomu říká "nutbouk", ale nejsem si jistá. Mělo to velkou obrazovku, něco jako měla naše tehdejší televize a spousty tlačítek. A pak jsem to uviděla. Mezi těmi tlačítky byly samé drobky, prach a bůhvíco ještě!
V danou chvíli mi to připadalo jako dobrý nápad. Vzala jsem leštěnku i ocet a všechno to pořádně vydrhla, až se to blýskalo.

Když potom večer přišla Anička domů, uslyšela jsem pouze jekot a větu: "Kdo mi co udělal s mým počítačem!? Babi!?"
Evidentně jsem něco udělala špatně, tak jsem sáhla do peněženky, vyndala dva tisíce a dala jí je na zmrzlinu. Myslím, že jí to trochu zlepšilo náladu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Moon, 14.05.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moderní technologie a seniořiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­