ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.76
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Let

O jedněch letních prázdninách jsme celá rodina vyrazili na dovolenou. Já, moje mladší sestra i rodiče jsme se moc těšili, protože tentokrát jsme měli navštívit Egypt.

Odlet našeho letadla byl stanovený na 6 hodin ráno. Na letiště jsme dorazili o hodinu dřív, abychom vše bez problémů stihli. Já byla ještě rozespalá, když jsem si u automatu kupovala horkou čokoládu do kelímku, ale kolem mě to žilo. Někteří lidé spěchali, jiní čekali na své letadlo, někdo se z dovolené vracel, jinému právě začínala. Viděla jsem nadšeně pobíhající děti, které čekal první let letadlem i unavené zástupce firem, pro které byl tento způsob cestování denním chlebem.

Po odbavení zavazadel a pasové kontrole nám paní za přepážkou s profesionální lítostí oznámila: "Moc se omlouváme, ale váš let má bohužel 20 minut zpoždění."
"V pohodě," odvětil taťka, který dřív hodně cestoval a zažil mnohem delší zpoždění. Ale i on byl rád, když se za čtvrt hodiny letištěm rozlehl ženský hlas z rozhlasu: "Žádáme cestující letu Praha-Hurghada, aby se dostavili do nástupní zóny B7."

Za chvíli už jsme seděli v letadle, které se pomalu rozjíždělo. Školení o nouzovém přistání již bylo za námi, připoutaní byli všichni a letadlo vzlétlo. Krajina pod námi se rychle zmenšovala, až ji zahalily mraky...

Byli jsme asi v polovině letu a sestra zrovna nadšeně ukazovala: "Hele, Áňo, ostrov! A druhej...!" Když vtom se ozvala rána. Na palubě se na okamžik rozhostilo naprosté ticho.
"Co to bylo?" zašeptala jsem, ale odpovědi se mi nedostalo. Ta otázka se ale začala ozývat odevšad a čím dál tím hlasitěji.
Brzy se ozval pilot letadla: "Vážení cestující, s největší pravděpodobností byl poškozen jeden z motorů, nicméně..." jeho další slova zanikla ve výkřicích, když se letadlo začalo třást.
"Nicméně!" přidal na hlase pilot, "zachovejte klid, neboť letadlo dokáže nouzově přistát i s jedním motorem."
To však nikoho příliš neuklidnilo. Mnoho lidí začalo brečet, někteří i hystericky křičeli. Já jsem chytila za ruku sestru a obě jsme očima hledaly podporu u rodičů.

Za okamžik se mikrofonu ujala jedna z letušek a začala nám dávat pokyny: "Pokud máte boty na vysokém podpatku, zujte si je! Nerozepínejte bezpečnostní pásy, hlavu a tělo přitáhněte ke kolenům..." všichni se řídili pokyny, ale v tu chvíli se letadlo začalo třást tak silně, že všichni vykřikli.
Letuška však pokračovala: "Za chvíli nouzově přistaneme. Pokud by bylo potřeba rychle vystoupit, nouzové východy máme čtyři. Vystupujte tím, který je u vás nejblíže..."

Brzy jsem ucítila, jak klesáme. V uších mi sílil tlak a já křečovitě tiskla sestřinu ruku. Letadlo se nepřestávalo třást a já měla pocit, že se naklání na jednu stranu. Okolo sebe jsem slyšela tiché vzlyky a šepoty modliteb, když jsme se poprvé dotkli země. A potom jsme přistáli.

Letadlo jelo po zemi, zpomalovalo, až zastavilo. Palubou se opět rozlehl hlas letušky: "Vážení cestující, právě jsme nouzově přistáli na řeckém letišti. Není třeba využít nouzových východů..." ale její hlas znovu zanikl. Tentokrát v potlesku, radostných výkřicích a slovech díků všech cestujících.

Za několik hodin jsme přistáli s náhradním letadlem na letišti v Egyptě. Když jsme autobusem, který nás tam vyzvedl, přijížděli k hotelu a v dálce jsem viděla špičky pyramid, cítila jsem neuvěřitelnou úlevu a štěstí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anna, 07.01.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
LetMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­