ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Lednička vypravuje (2)

  • aneb Jak mě vidí lednička

Už je to poměrně dlouho, co mě koupili. Odpočívala jsem v obchodě, když tu mne najednou odvezli pryč z mého domova. Nevedu si ale vůbec špatně. Mám své pravidelné návštěvníky, jen jeden z nich je opravdu neodbytný.

Vůbec nic o něm nevím. Zdá se, že ho oslovují jménem Matěj nebo tak nějak. Vídám ho poměrně často v průběhu dne, a není to nic příjemného. Někdy se na mě bez příčiny pár vteřin jenom dívá. Jindy si zase vezme mé drahocenné poklady, které střežím, aby se nezkazily. Nechápu jeho apetit, zejména po 21. hodině. Já bych už chtěla zaslouženě spát, jenže on pořád rozsvěcí a zhasíná mé útroby.

Na jeho obhajobu musím připustit, že mě někdy i potěší. Třeba když od něj dostanu lahodně vonící šunku nebo upečené jídlo. Cítím se pak zase plná života. To se však může vzápětí rychle změnit. Nejenže mi brzy zase vezme moje jídlo, ale ke všemu mi zapomíná zavírat dveře a já abych se pořád snažila dodržovat nastavenou teplotu. Je to k zbláznění. A co teprve, když zvoní telefon. To bouchne mými dveřmi tak, že se celá otřesu. Dlouho něco vypráví zvučným hlasem do telefonu a po nekonečně dlouhé době si opět vzpomene na něco dobrého.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Makor1, 10.02.2017

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lednička vypravuje (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­