ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Krysa vypravuje, jak je snadné skončit na ulici

Žil jsem si ve svém příbytku šťastně s manželkou a dětmi až do té doby, než jsem zjistil, že život je opravdu hrozně nespravedlivý a krutý.

Jednou, když jsem si užíval odpolední druhý oběd, ucítil jsem podivný zápach a za několik okamžiků se všude rozhostilo ticho a setmělo se. Volal jsem o pomoc a svolával rodinu, ale žádný zvuk nebylo nikde slyšet. Bezmyšlenkovitě jsem vyběhl ven a utíkal, kam mě nohy nesly.

Jakmile jsem se alespoň trochu uklidnil, znovu se mi málem zastavilo srdce! Nade mnou se na chvíli tyčila obrovská gumová věc, která už málem dopadla na mou zuboženou hlavu, když si to najednou rozmyslela a odplazila se pryč.

Celý zbytek dne jsem pak bloudil po městě a pokaždé, když jsem zaklepal u nějakých dveří, buď už bylo obsazeno anebo na mě již byli předem dobře nachystáni a vyhnali mě z domu, jako bych snad byl nějaký občan jim podřadný! Každopádně jsem byl nakonec rád, že jsem vyvázl se zdravou kůží.

Ano, život městské krysy je většinou velmi strastiplný a takový obyvatel obce se často i přes to, že si připadá dobrým občanem, dostane na ulici na to tata.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sirrr, 19.11.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krysa vypravuje, jak je snadné skončit na uliciMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­