ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.40
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Klikaté cesty lásek (2)

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2016 (podzim)
  • vypravování o nesnázích, které provázely zrod milostného vztahu mezi Sárou a Františkem, rozvíjející výchozí text

Je první červencové pondělí a já jdu na brigádu. Cestou si připomínám vůni oplatek, kterou budu cítit znovu celé prázdniny. Abych byla upřímná, moc se netěším opět do toho šílenství. Moje práce spočívala v balení oplatek. V loni jsem zabalila snad tisíce krabic. Každé zabalení je stejné, mohla bych je zabalovat se zavřenýma očima. Ale přece se na něco těším. Letos tu bude František. Bude mi potěšením trávit čas s někým v mém věku ve výrobně. Tyhle prázdniny mohou být odlišné od těch předchozích.

Jsem ve výrobně, nic se tu nezměnilo.
"Zdravím, pane provozní!"
"Ahoj Sáro, vítám tě zpět, tvé místo už na tebe čeká."
"Děkuji, už se na něj moc těším."

Stojím u svého místa a připravuji se k práci. Rozhlížím se po okolí, snažím se spatřit mladého muže, ale vidím jen dva známé postarší muže, Míru a Jindřicha. Po chvíli mi Míra přináší oplatky a já je začínám balit. Ruce pracují sami, vědí, jak správně ohnout každou část papíru...a hele, první oplatky jsou už zabalené. Takhle se to nějaký čas opakuje.

Jsem pohlcena prací, když najednou vedle mě stojí mladík. Má krátké blond vlasy, na sobě modrou košili a v ruce jakousi tabulku. Drží ji před sebou a ukazuje mi text: "Ahoj, jsem František, budu ti pomáhat."
Rychle maže text a znovu píše: "Jsem hluchoněmý, komunikuji pomocí téhle tabulky," podává mi tabulku, asi chce, abych mu také něco napsala.
Po představení jsme domluveni i s prací, já balím a on odváží. Je těžké se domlouvat s Františkem, chvíli to zabere čas. Během práce je ticho, ale jsem ráda, že tu František je, přijde mi milý. Vždy, když se na mě podívá, tak se usměje. Ten pohled stojí za více než tisíc slov.

Uběhne nějaký týden a já stále pracuji s Františkem. Trávíme spolu čas i po práci, jsme si hodně blízcí. Vím, že náš vztah není jednoduchý, ale to nevadí. Myslím, že jsem připravená mu napsat, že ho mám ráda...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Klikaté cesty lásek (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)