ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.33
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Jak se ze mě (ne)stala klavíristka

Už odmalička jsem slýchávala, jaký je můj otec výborný klavírista - ztracený talent, který se mohl hraním na piano živit. Bohužel s jeho přibývajícím věkem zájem o hraní opadl a začal se věnovat podnikání. A když jsem se pak narodila já-prvorozená dcera, všichni doufali, že jsem jeho talent zdědila. Samozřejmě že již v útlém věku jsem naše velké piano, které se rozprostírá přímo ve středu obýváku, nemohla přehlédnout. Zvědavost mě donutila zmáčknout klapku a já slyšela poprvé ten "lahodný zvuk". "Marto, poslouchej, já to říkal - Pavlínka má talent!" zvolal můj otec na mamku a běžel pro kameru (Dodnes nechápu, jak mohl taťka po tom, co jsem omylem zahrála několik falešných tónů konstatovat, že ze mě bude klavíristka). Moje opravdová "klavírní kariéra" začala ale o několik let později, ve 2. třídě, kdy mě naši přihlásili na hodiny klavíru. Ze začátku do mě paní učitelka vkládala velké naděje, dokonce jsem poctivě cvičila! Bohužel s postupem let se její i moje naděje a vůbec naděje celé rodiny, že se zrodil druhý Smetana, postupně rozplývaly. Již po třech letech klavíru jsem mohla s určitostí říct, že otcovy "klavírní geny" mi nepřipadly. Přesto hraji pořád dál, nyní již osmým rokem a musím ale říct, že snažení mých rodičů zbytečné nebylo. Sice nikdy nebudu hvězda klavírního nebe, zato jsem ale našla báječného koníčka (A mimochodem, po mně se narodila ještě moje sestra, takže nic není ztraceno:oD).

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pawlushka6, 22.02.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak se ze mě (ne)stala klavíristkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­