ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

Když slyším toto přísloví, hned se mi vybaví moje letní dovolená v Portugalsku, kde jsme si společně s kamarády dělali srandu z cizinců.

Po samotném přistání v Lisabonu měl kamarád Martin nesmyslný plán, že bychom si mohli dělat srandu z cizinců. Všechno znělo v podstatě perfektně, přece jsme z České republiky a nikdo nám nemůže rozumět. A tak jsme ten plán začali realizovat.

Hned, jakmile jsme nastoupili do taxíku, pronesl kamarád k řidiči: "Pěkná kára, kámo, hoď nás, prosím tě, do nejbližšího hotelu. Díky!" Taxikář se jen divně podíval a zeptal se, cože jsme to říkali. Martin mu odpověděl anglicky: "Říkal jsem, jestli byste nás mohl odvést do nejbližšího hotelu..." Taxikář jen kývl a jelo se.

Po příjezdu do hotelu jsme se šli přihlásit na recepci a kamarád zase zavtipkoval: "Nazdar kočko, nějakej hezkej pokoj by nebyl?" Paní se zmateně podívala, ale hned jsme se všichni omluvili a pokoj si objednali.
Druhý den jsme zamířili na pláž a ve vtipkování pokračovali.

Po dalších pár lidech, ze kterých jsme si vystřelili, jsme narazili na silnějšího pána. Kamarád se zase pokusil zavtipkovat a povídá mu: "To je ale pupek, kámo, jak dlouho na něm makáš?" Ale tentokrát se mu to už nevyplatilo a pán nazlobeně odpověděl: "Co si to dovolujete!?" Než stihl ale domluvit, rozeběhli jsme se směrem do hotelového pokoje a tam se zamkli. V tu chvíli jsme si všichni uvědomili, že to nebyl úplně nejlepší nápad. Od té doby jsme si už srandu z nikoho netropili a užívali si zbytek dovolené.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Filip Hikl, 19.01.2021

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozýváMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­