ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

Když slyším toto přísloví, hned se mi vybaví moje letní dovolená v Portugalsku, kde jsme si společně s kamarády dělali srandu z cizinců.

Po samotném přistání v Lisabonu měl kamarád Martin nesmyslný plán, že bychom si mohli dělat srandu z cizinců. Všechno znělo v podstatě perfektně, přece jsme z České republiky a nikdo nám nemůže rozumět. A tak jsme ten plán začali realizovat.

Hned, jakmile jsme nastoupili do taxíku, pronesl kamarád k řidiči: "Pěkná kára, kámo, hoď nás, prosím tě, do nejbližšího hotelu. Díky!" Taxikář se jen divně podíval a zeptal se, cože jsme to říkali. Martin mu odpověděl anglicky: "Říkal jsem, jestli byste nás mohl odvést do nejbližšího hotelu..." Taxikář jen kývl a jelo se.

Po příjezdu do hotelu jsme se šli přihlásit na recepci a kamarád zase zavtipkoval: "Nazdar kočko, nějakej hezkej pokoj by nebyl?" Paní se zmateně podívala, ale hned jsme se všichni omluvili a pokoj si objednali.
Druhý den jsme zamířili na pláž a ve vtipkování pokračovali.

Po dalších pár lidech, ze kterých jsme si vystřelili, jsme narazili na silnějšího pána. Kamarád se zase pokusil zavtipkovat a povídá mu: "To je ale pupek, kámo, jak dlouho na něm makáš?" Ale tentokrát se mu to už nevyplatilo a pán nazlobeně odpověděl: "Co si to dovolujete!?" Než stihl ale domluvit, rozeběhli jsme se směrem do hotelového pokoje a tam se zamkli. V tu chvíli jsme si všichni uvědomili, že to nebyl úplně nejlepší nápad. Od té doby jsme si už srandu z nikoho netropili a užívali si zbytek dovolené.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozýváMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)