ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.82
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Igelitový sáček

Kamil Stodola je dvacetiletý muž žijící v Praze a pracující jako asistent účetního. Každý den po práci jde koupit něco k večeři do supermarketu. Pečivo, ovoce a další různé potraviny dává do igelitových sáčků, které po použití vyhodí do odpadkového koše.

Jednoho krásného pondělního dopoledne se šel Kamil projít do parku. Do parku chodí moc rád, protože zapomene na všechny starosti i na práci. Když takhle procházel parkem, viděl na zemi hrozně odpadků - například plechovky, PET lahve, obaly od brambůrek, prázdné igelitové sáčky a mnoho dalšího. V tu chvíli si uvědomil, jak dlouho se taková PET láhev nebo igelitový sáček rozkládá.

Řekl si, že udělá dobrou věc a začal sbírat odpadky. Od dopoledne do večera parkem prošlo 30 lidí a všichni na Kamila koukali, co to tam jako dělá. Tedy až na skupinku dvanáctiletých dětí, které šly Kamilovi pomoci. Společně park uklidili do dvou hodin. Poté děti odešly domů a Kamil vyrazil ještě nakoupit do supermarketu.

Když do něj vešel, stalo se něco nečekaného. Stál tam ministr životního prostředí a vyhlašoval anketu Čistá příroda do měst. Rozbalil obálku, načež vyslovil následující jméno: Kamil Stodola! Kamil tomu nevěnoval pozornost, ale když za ním došly děti a dovedly jej k ministrovi, byl z toho úplně vedle. Na jeho počest se vysadil nový les v Praze. Teď již jsou parky a lesy v Praze mnohem čistší, protože lidé nevyhazují odpadky mimo odpadkové koše.

Tímto činem se stal obyčejný Kamil vzorem několika dětí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Igelitový sáčekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)