ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.60
Hodnoceno: 25x Prosím, ohodnoť práci

Hodina tance

V tanečních si užijete především hodně zábavy. Nezáleží na tom, jakého máte partnera, a proto jsem uvítala příležitost a začala jsem chodit na taneční podruhé, abych mohla dělat náhradní partnerku každému, komu zrovna nepřišla ta jeho.

Minulou neděli jsem tedy tančila se svým kamarádem. Slovy: "Nabídněte rámě své partnerce a postavte se do kruhu," byli páni vyzváni, aby zašli pro své partnerky. Po zahřátí polkovým krok-sun-krokem jsme započali naše marné snahy o valčíkové kroky na známou písničku Jarošovický pivovar. Náš učitel tance z toho radostí příliš neskákal, ale potěšil nás aspoň tím, že se mezi námi nachází jeden pár, kterému to jde. S překvapivým výrazem na tváři jsme zjistili, že tyto slova patřila právě nám.

Vystoupili jsme doprostřed sálu. Zaujali jsme vznosné těsné taneční postavení a začali ukázku našeho tanečního umění. Připadala jsem si jako princezna na královském bálu. Společně s mým princem jsme byli jako jedno tělo a naše kroky snad vedla sama hudba. Můj partner byl peříčko a já půl peříčka, jež se nechávají unášet větrem. Nikdo by nepoznal, že můj partner má za sebou teprve pár hodin tanečních. Obkroužili jsme vzletnými kroky sál a po doznění posledních tónů byl náš výkon oceněn náležitým potleskem.

Kdo by si pomyslel, že i na obyčejné taneční lekci si můžete občas připadat jako taneční mistr.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hodina tanceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)