ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.60
Hodnoceno: 25x Prosím, ohodnoť práci

Hodina tance

V tanečních si užijete především hodně zábavy. Nezáleží na tom, jakého máte partnera, a proto jsem uvítala příležitost a začala jsem chodit na taneční podruhé, abych mohla dělat náhradní partnerku každému, komu zrovna nepřišla ta jeho.

Minulou neděli jsem tedy tančila se svým kamarádem. Slovy: "Nabídněte rámě své partnerce a postavte se do kruhu," byli páni vyzváni, aby zašli pro své partnerky. Po zahřátí polkovým krok-sun-krokem jsme započali naše marné snahy o valčíkové kroky na známou písničku Jarošovický pivovar. Náš učitel tance z toho radostí příliš neskákal, ale potěšil nás aspoň tím, že se mezi námi nachází jeden pár, kterému to jde. S překvapivým výrazem na tváři jsme zjistili, že tyto slova patřila právě nám.

Vystoupili jsme doprostřed sálu. Zaujali jsme vznosné těsné taneční postavení a začali ukázku našeho tanečního umění. Připadala jsem si jako princezna na královském bálu. Společně s mým princem jsme byli jako jedno tělo a naše kroky snad vedla sama hudba. Můj partner byl peříčko a já půl peříčka, jež se nechávají unášet větrem. Nikdo by nepoznal, že můj partner má za sebou teprve pár hodin tanečních. Obkroužili jsme vzletnými kroky sál a po doznění posledních tónů byl náš výkon oceněn náležitým potleskem.

Kdo by si pomyslel, že i na obyčejné taneční lekci si můžete občas připadat jako taneční mistr.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lenka Turoňová, 19.11.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hodina tanceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­