ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.40
Hodnoceno: 68x Prosím, ohodnoť práci

Fifinka a Brutus

  • vypravování s popisnými prvky

"Áááá," křičím, když mě někdo strhne k zemi. Zvednu hlavu do výšky svého přemožitele. Je to malý hladkosrstý pinč, který mě svým vodítkem omotal nohy a svalil na blátivou zem. Hrubě jsem se mu zadíval do očí, ale on se kupodivu vůbec nevyděsil. Naopak, jeho oči vypovídaly o nesmírném přátelství, které k lidem cítí. Byl překrásný, a tak droboulinký...kdybych do něj snad kopl, už by se nejspíše ani nezvedl. Měl dlouhé uši a černý čenich, pod kterým se skrývala tlamička se špičatými zoubky. Jeho tělo bylo útlé, pokryté černou srstí s pálením. Také mě udivili jeho hubené nožky a krátký čumáček. Očividně to byla holčička. "Fifino," ozval se jemný hlásek, který mě vytrhl z rozjímání. Pištivý hlásek patřil pětileté holčičce v krátkých fialkových šatičkách. "Co to zase vyvádíš, jdeme!" "No, mohla by být slušnější," řekl jsem si, oprášil jsem se a pokračoval dál cestou do divadla.
Byl vážně překrásný den. A najednou, z ničeho nic, proti mně běží rotvajler a v závěsu jeho páníček. Nevěda kam skočit, zůstal jsem stát. Rotvajler na mě skočil, upadl jsem a ten pes mě - snad pro pobavení obecenstva - začal olizovat. Páníček - myslím, že to byl Angličan - zavolal svého psího miláčka a poplácal ho po hlavě: "Brut, you can't do this..." ("Brute, tohle nemůžeš dělat"). Poté přišel ke mně a pronesl: "Excuse me, sir." ("Promiňte pane"). To mě uklidnilo. Podíval jsem na to psí stvoření s vypláznutým jazykem. Byl vážně dost zlý, koukalo mu to z očí, čenich měl černý a slizký. A ty jeho zuby, no ne. Byly velké a špičaté, jazyk mu vyčuhoval z otevřené tlamy a kapaly z něho sliny. Jeho tělo bylo oválné a mohutné. Nohy byly dobře vytrénované a měl také kupírovaný ocas. Četl jsem, že tito psi dříve honili divoká prasata a potřebují pevnou ruku, což tento pes nejspíš neměl. "Good bye..." ("Na shledanou"), řekl ten milý a galantní pán a přešel s Brutem přes silnici na druhou stranu.
Chtěl jsem jít do divadla, ale místo toho jsem šel raději do čistírny.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Fredy, 31.12.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Fifinka a BrutusMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­