ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.16
Hodnoceno: 38x Prosím, ohodnoť práci

...facka ho ještě pálila na tváři, ale nemohl se ubránit úsměvu. (2)

  • jedno ze zadání pro maturitu 2011

Jednoho krásného rána zůstáváme s bratrem sami doma. Rodiče odjíždějí na svatbu. Konečně! Oba se radujeme. Dnes jsme bez dozoru!

Po splnění nezbytných úkolů bratr Petr odchází pryč, já se chystám na fotbal. A safra, obloha se zatahuje, rychle se stmívá. Z fotbalu nebude asi nic. První kapky dopadají na naši střechu a za okamžik se rozpoutává silná bouře. Blýská se na všechny strany, vítr lomcuje střechou a kroupy ťukají na okna.

Najednou zaslechnu silné prásk, prásk!
Pádím ze schodů, ale co to? Dveře jsou dokořán. Zvenku se ozývá hůhůůů. Naskakuje mi husí kůže, navíc světlo nelze rozsvítit. Šmátrám potmě ke dveřím. V záblescích blesků vidím před sebou zahalenou postavu. Srdce mi bije na poplach, řvu jak tygr: "Pomoc, pomóc!" Celou silou se vrhám na cizince.

Jenže co to? Cizinec se směje, až se za břicho popadá. "Koho nám tu čerti přinesli?" rozzlobeně křičím. Zpod čepice na mne vykoukne rozesmátá tvář mého bratra. Instinktivně mu vrážím pořádnou facku, kterou už nečekal.

Facka pleskla a šibala pořádně pálila na tváři, ale ten se přesto neubránil úsměvu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
...facka ho ještě pálila na tváři, ale nemohl se ubránit úsměvu. (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)