ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.63
Hodnoceno: 112x Prosím, ohodnoť práci

Dobrodružná projížďka bárkou

Začátkem prázdnin jsem byla se sestrou, rodiči a našimi známými, kteří mají dva zlobivé kluky, na dovolené v Chorvatsku. Ubytování bylo pěkné, i když jsme bydleli ve stanech, které tam měla postavené naše cestovka.
Po několika denním ležení u moře se můj tatínek a strejda domluvili, že bychom si mohli půjčit bárku a vyrazit na projížďku. Večer, jak jsme šli do města, se tedy domluvili s jedním rybářem, že nám půjčí svou bárku.
Druhý den ráno tatínek se strejdou přivezli starou oprýskanou bárku, do které se nás tak tak vlezlo osum. Po naskládání všech nezbytných věcí a osob do bárky strejda nastartoval a my vyjeli za dobrodružstvím.
Všichni chtěli kormidlovat a tak jsme se střídali od nejmladšího po nejstaršího. Najednou malý kormidelník prudce trhl kormidlem a můj tatínek, který seděl na okraji bárky spadl a zmizel pod mořskou hladinou. Všichni volali: "Muž přes palubu!" Strejda rychle skočil ke kormidlu a začal bárku otáčet, abychom se mohli vrátit pro tatínka, který už mezitím vyplaval na hladinu. Jak jsme k němu dorazili, tak nám řekl: "Podejte mi brýle, šnorchl a ploutve, je tady spousta ryb!" Věci jsme mu podali a rychle jsme skočili za ním, kromě mojí maminky, která se ryb strašně bojí. Opravdu jsme viděli hejna malých rybiček a pod nádherné mořské dno s mušlemi, ježky a kraby.
I přes tuto malo nehodu rádi vzpomínáme na výlet bárkou, při kterém jsme obdivovali krásy Dalmátského pobřeží.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dobrodružná projížďka bárkouMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)