ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.63
Hodnoceno: 112x Prosím, ohodnoť práci

Dobrodružná projížďka bárkou

Začátkem prázdnin jsem byla se sestrou, rodiči a našimi známými, kteří mají dva zlobivé kluky, na dovolené v Chorvatsku. Ubytování bylo pěkné, i když jsme bydleli ve stanech, které tam měla postavené naše cestovka.
Po několika denním ležení u moře se můj tatínek a strejda domluvili, že bychom si mohli půjčit bárku a vyrazit na projížďku. Večer, jak jsme šli do města, se tedy domluvili s jedním rybářem, že nám půjčí svou bárku.
Druhý den ráno tatínek se strejdou přivezli starou oprýskanou bárku, do které se nás tak tak vlezlo osum. Po naskládání všech nezbytných věcí a osob do bárky strejda nastartoval a my vyjeli za dobrodružstvím.
Všichni chtěli kormidlovat a tak jsme se střídali od nejmladšího po nejstaršího. Najednou malý kormidelník prudce trhl kormidlem a můj tatínek, který seděl na okraji bárky spadl a zmizel pod mořskou hladinou. Všichni volali: "Muž přes palubu!" Strejda rychle skočil ke kormidlu a začal bárku otáčet, abychom se mohli vrátit pro tatínka, který už mezitím vyplaval na hladinu. Jak jsme k němu dorazili, tak nám řekl: "Podejte mi brýle, šnorchl a ploutve, je tady spousta ryb!" Věci jsme mu podali a rychle jsme skočili za ním, kromě mojí maminky, která se ryb strašně bojí. Opravdu jsme viděli hejna malých rybiček a pod nádherné mořské dno s mušlemi, ježky a kraby.
I přes tuto malo nehodu rádi vzpomínáme na výlet bárkou, při kterém jsme obdivovali krásy Dalmátského pobřeží.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lenka-Křováček, 18.09.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dobrodružná projížďka bárkouMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­