ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Dobrodruh v nás (3)

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2013 (podzim)
  • vypravování (inspirované realitou i fantazií) navazující na výchozí text

Druhým rokem jsem chodil na střední školu do Mladé Boleslavi. Letní prázdniny se rychle blížily a s mým kamarádem Pavlem jsme přemýšleli, kde bychom je strávili.
"První víkend pojedeme na vinařický zámek, prý tam straší," navrhl Pavel.
"To není nic pro mě, vždyť víš, jaký jsem," odvětil jsem a dále tomu nevěnoval pozornost.
Ale jak se blížil první prázdninový víkend, začínal jsem si pomalu zjišťovat fakta o tomto zámku, něco ve mně hlodalo a nakonec mi to nedalo a skutečně jsme s Pavlem vyrazili do Vinařic.

Bylo pravé poledne, když jsme s Pavlem vystoupili z vlaku a namířili si to přímo k zámku. Starší paní, která stála opodál, jsme se zeptali na cestu. Pokřižovala se na prsou a pravila: "Nechoďte tam, tam straší i přes den! A vy tam chcete strávit noc... To nedopadne dobře..."
Nicméně nám cestu ukázala a my směle vyrazili.

Už se začalo stmívat, když jsme k zámku dorazili, a tak jsme nelenili a začali si připravovat oheň pro noční táborák. Povídali jsme si s Pavlem o tom, co nás večer potká, a ve mně stoupala zvědavost. Začínal jsem si uvědomovat, že se ze mě stává takový dobrodruh.

Jakmile jsme měli vše připravené, ulehli jsme pod spacák k ohni a dlouho si povídali. Bylo lehce po jedné hodině ranní, když jsem zaslechl skřípání dveří a tiché kroky v trávě. Rychle jsem vyskočil a chtěl Pavla probudit, ale ten spal jak zabitý. Neváhal jsem a vydal jsem se k místu, kde jsem kroky zaslechl. Schoval jsem se za zídku a čekal, jaký přízrak se vynoří. Po chvilce však vyskočila kočka, která celý ten humbuk způsobila. Šel jsem se natáhnout a spal až do rána.

Dopoledne jsem Pavlovi celou historku pověděl. Líbilo se mi, jak jsem celou záležitost objasnil. Dva dny jsme byli ještě utábořeni, ale již se nic zvláštního neudálo.

Po příjezdu domů mi scházelo napětí, které jsem zažil na vinařickém zámku, a já si uvědomil, že ačkoliv jsem vždy byl takový menší zbabělec, jenž se všeho bál, díky tomuto výletu jsem se dost změnil. Začal jsem vyhledávat dobrodružství i záhady, které bych mohl objasňovat. Stal se ze mě dobrodruh.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dobrodruh v nás (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)