ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.47
Hodnoceno: 92x Prosím, ohodnoť práci

Čarodějky /Charmed/

Byl pátek. Já jsem se jako každé odpoledne dívala na svůj oblíbený seriál Čarodějky. Je to seriál o třech sestrách, které se stanou čarodějkami a bojují spolu proti zlu. V dalším díle po smrti jedné ze sester hledaly Phoebe s Piper svou nevlastní sestru, aby udržely "moc tří".

Najednou zazvonil zvonek u dveří a mamka na mě zavolala: "Paige, jdi otevřít!" "No jo," odpověděla jsem. Otevřela jsem dveře a koho jsem tam neviděla, Phoebe s Piper. "A-a-a-hoj!" řekla jsem koktavě. "Ahoj! Ty jsi Paige, že?" zeptala se mě Piper. "Ano, jsem." Phoebe navrhla: "Promiň, ale nechceš s námi jít třeba do parku? Musíme ti něco důležitého říct." Taková příležitost se přece neodmítá, a proto jsem bez mrknutí oka hned odpověděla: "Jistě, ale nejdříve si musím ještě něco obléknout na sebe."

Spolu jsme šly do parku, kde mi Piper řekla: "Jsme tvé nevlastní sestry." Vyjeveně jsem se na ně dívala. "To ale není všechno," pokračovala Phoebe, "my jsme čarodějky." A dál mi vypravovala o soubojích s démony a o svých schopnostech. "Takže ty, Phoebe, vidíš do budoucnosti a minulosti a ty, Piper, umíš zastavovat čas, ale jakou schopnost mám já?" zeptala jsem se jich. "To ještě nevíme," řekly mi, "tvůj otec byl světlonoš a tvoje matka čarodějka, takže..." "Cože? Kdo je to světlonoš?" zeptala jsem se nechápavě. "To je ochránce čarodějek. Teď už ale není čas. Ráno nás napadl Baltazar a Phoebe měla vidění, že nás napadne znovu. Na něho platí jen 'moc tří'. My ji musíme co nejdříve obnovit." A tak jsme šly do jejich domu.

Dýchla na mě dlouholetá tradice, všude byl starobylý nábytek a já si připadala, jako bych se vrátila o 50 let zpět. "Lektvar na zničení Baltazara je už připravený," řekla Piper, vytahujíc malou zkumavku se zelenou tekutinou. "Musíme se podívat do Knihy stínů na zničující kouzlo." V Knize stínů jsou všechna možná kouzla. Phoebe listovala knihou, a pak řekla: "Tady je to." "Teď ale musíme zjistit, jakou máš, Paige, schopnost. Zavolám našeho světlonoše. Leo, Leo!" zavolala Piper tak hlasitě, až jsem se lekla a jako by zmizela. V modré záři se objevil Leo. Piper podotkla: "Leo, to je Paige. Teď už víme, jakou má schopnost, takže můžeš jít. Když tě budeme potřebovat, tak tě zavoláme," rozloučila se s ním a Leo zase zmizel v modré záři.
Najednou se objevil Baltazar. Chytly jsme se spolu za ruce a začaly odříkávat kouzlo: "g hfgh fhg fhg..." Vtom vyslal démon na Phoebe ohnivou kouli, která ji zasáhla. Rychle jsem k ní běžela: "Phoebe, Phoebe!" Baltazar na mě ale poslal svou další ohnivou kouli. Naštěstí jsem ovšem zmizela. Společně s Piper jsme vzbudily Phoebe, hodily na Baltazara zelený lektvar a začaly znovu odříkávat kouzlo: "Duchové gkhg kv jgkfz fghfzt rtfrt zr z." Baltazar jen zařval a zmizel v plamenech ohně.

Phoebe upadla znovu do bezvědomí. "Leo, Leo!" zavolala Piper. Leo se objevil a zeptal se: "Ano, Piper?" "Phoebe je zraněná. Otec Paige byl světlonoš. Možná, že by ti mohla pomoct." "Ale jak?" nevěřícně jsem řekla. Leo mě ale uklidnil: "Stačí, když dáš jednu ruku mně a druhou nad Phoebe." Z Leovy i mé ruky vyšla žlutá zář, která mě až oslepila.

Když jsem ale otevřela oči, ocitla jsem se na trávě vedle našeho domu, sluníčko mě šimralo na nose a mamka na mě zavolala: "Lenko, začínají Čarodějky!" Vběhla jsem do obývacího pokoje, zapnula televizi a sledovala znovu svůj sen. Tentokrát jsem v něm nehrála já, ale skutečná Paige...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lenka Turoňová, 19.11.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čarodějky /Charmed/Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­