ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.45
Hodnoceno: 93x Prosím, ohodnoť práci

Čarodějky /Charmed/

Byl pátek. Já jsem se jako každé odpoledne dívala na svůj oblíbený seriál Čarodějky. Je to seriál o třech sestrách, které se stanou čarodějkami a bojují spolu proti zlu. V dalším díle po smrti jedné ze sester hledaly Phoebe s Piper svou nevlastní sestru, aby udržely "moc tří".

Najednou zazvonil zvonek u dveří a mamka na mě zavolala: "Paige, jdi otevřít!" "No jo," odpověděla jsem. Otevřela jsem dveře a koho jsem tam neviděla, Phoebe s Piper. "A-a-a-hoj!" řekla jsem koktavě. "Ahoj! Ty jsi Paige, že?" zeptala se mě Piper. "Ano, jsem." Phoebe navrhla: "Promiň, ale nechceš s námi jít třeba do parku? Musíme ti něco důležitého říct." Taková příležitost se přece neodmítá, a proto jsem bez mrknutí oka hned odpověděla: "Jistě, ale nejdříve si musím ještě něco obléknout na sebe."

Spolu jsme šly do parku, kde mi Piper řekla: "Jsme tvé nevlastní sestry." Vyjeveně jsem se na ně dívala. "To ale není všechno," pokračovala Phoebe, "my jsme čarodějky." A dál mi vypravovala o soubojích s démony a o svých schopnostech. "Takže ty, Phoebe, vidíš do budoucnosti a minulosti a ty, Piper, umíš zastavovat čas, ale jakou schopnost mám já?" zeptala jsem se jich. "To ještě nevíme," řekly mi, "tvůj otec byl světlonoš a tvoje matka čarodějka, takže..." "Cože? Kdo je to světlonoš?" zeptala jsem se nechápavě. "To je ochránce čarodějek. Teď už ale není čas. Ráno nás napadl Baltazar a Phoebe měla vidění, že nás napadne znovu. Na něho platí jen 'moc tří'. My ji musíme co nejdříve obnovit." A tak jsme šly do jejich domu.

Dýchla na mě dlouholetá tradice, všude byl starobylý nábytek a já si připadala, jako bych se vrátila o 50 let zpět. "Lektvar na zničení Baltazara je už připravený," řekla Piper, vytahujíc malou zkumavku se zelenou tekutinou. "Musíme se podívat do Knihy stínů na zničující kouzlo." V Knize stínů jsou všechna možná kouzla. Phoebe listovala knihou, a pak řekla: "Tady je to." "Teď ale musíme zjistit, jakou máš, Paige, schopnost. Zavolám našeho světlonoše. Leo, Leo!" zavolala Piper tak hlasitě, až jsem se lekla a jako by zmizela. V modré záři se objevil Leo. Piper podotkla: "Leo, to je Paige. Teď už víme, jakou má schopnost, takže můžeš jít. Když tě budeme potřebovat, tak tě zavoláme," rozloučila se s ním a Leo zase zmizel v modré záři.
Najednou se objevil Baltazar. Chytly jsme se spolu za ruce a začaly odříkávat kouzlo: "g hfgh fhg fhg..." Vtom vyslal démon na Phoebe ohnivou kouli, která ji zasáhla. Rychle jsem k ní běžela: "Phoebe, Phoebe!" Baltazar na mě ale poslal svou další ohnivou kouli. Naštěstí jsem ovšem zmizela. Společně s Piper jsme vzbudily Phoebe, hodily na Baltazara zelený lektvar a začaly znovu odříkávat kouzlo: "Duchové gkhg kv jgkfz fghfzt rtfrt zr z." Baltazar jen zařval a zmizel v plamenech ohně.

Phoebe upadla znovu do bezvědomí. "Leo, Leo!" zavolala Piper. Leo se objevil a zeptal se: "Ano, Piper?" "Phoebe je zraněná. Otec Paige byl světlonoš. Možná, že by ti mohla pomoct." "Ale jak?" nevěřícně jsem řekla. Leo mě ale uklidnil: "Stačí, když dáš jednu ruku mně a druhou nad Phoebe." Z Leovy i mé ruky vyšla žlutá zář, která mě až oslepila.

Když jsem ale otevřela oči, ocitla jsem se na trávě vedle našeho domu, sluníčko mě šimralo na nose a mamka na mě zavolala: "Lenko, začínají Čarodějky!" Vběhla jsem do obývacího pokoje, zapnula televizi a sledovala znovu svůj sen. Tentokrát jsem v něm nehrála já, ale skutečná Paige...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čarodějky /Charmed/Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)