ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.81
Hodnoceno: 48x Prosím, ohodnoť práci

Bouřka

Jednoho slunečného srpnového dne jsme se já a moji kamarádi rozhodli, že bychom mohli někam vyrazit. Nejlepším nápadem se zdál ten, podle nějž jsme měli dojít do 15 kilometrů vzdáleného kempu, kde bychom strávili noc pod širým nebem.

Vše nasvědčovalo tomu, že náš výlet bude skvělý. Slunko pálilo, avšak to nám nevadilo, naše trasa vedla lesem, a obloha byla blankytně modrá bez jediného mráčku. Nešli jsme ani hodinu a narazili na malou stroužku, u níž jsme se osvěžili. Voda příjemně zchladila naše upocené obličeje. Pokračovali jsme dál lesem, až jsme došli na mýtinu. Teprve teď jsme opravdu pociťovali intenzitu slunce, které bylo uprostřed letních prázdnin v plné síle. Během několika mála okamžiků se zvedl vítr, slunce nám zmizelo z dohledu a ve vzduchu byla cítit voda. Rychle jsme se proto snažili najít úkryt před přicházející bouří. Schovali jsme se nakonec v jedné jeskyni, kterou jsme poblíž objevili...

Než jsme se nadáli, z nebe padaly kroupy jako golfové míčky a hromy střídaly blesky. Prásk! Ozvala se rána a náš vchod do úkrytu zatarasil spadlý dub. Bouře odešla přesně tak rychle, jako přišla. Zjistili jsme ovšem, že se stromem nejsme schopni pohnout a nemůžeme se dostat ven. Křičeli jsme tak hlasitě, jak jen jsme mohli.

V jeskyni jsme strávili ještě asi dvě hodiny, naším štěstím byli lesníci, kteří přišli zkontrolovat, jak les po bouři vypadal. Ochotně nám pomohli ven a poradili nám, co dělat v takové situaci příště.

Věřím, že kdyby nám ven nepomohli oni, pravděpodobně bychom tam byli ještě dnes.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: pajapisarik, 11.04.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
BouřkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­