ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.60
Hodnoceno: 170x Prosím, ohodnoť práci

Borůvky

Jednoho dne o prázdninách, které jsem trávil u babičky, dostal jsem chuť na borůvkové knedlíky. Bohužel, borůvky už babička doma neměla, a tak jestli prý knedlíky chci, mám nejprve nějaké nasbírat v lese. Dostal jsem starý litrový džbánek, který si v její rodině drží již dlouholetou tradici. Byl jsem však varován: Pokud ho ztratím či rozbiji, babička se mnou do smrti nepromluví!

Vyrazil jsem tedy do lesa a hledal své borůvčí místo. Jenomže to moje oblíbené bylo úplně vysbírané. Co naplat, měl jsem na knedlíky opravdovou chuť, hledal jsem proto dál. Chodil jsem tak různě po lese a najednou si všiml, že cesta, podél níž jsem ještě před chvílí šel, jaksi zmizela a já ji nemohl najít. Usoudil jsem, že jsem se asi ztratil...

Cesta nikde. Opravdu jsem zabloudil. Džbánek se už docela pronášel, otravoval mě, ale nemohl jsem ho v lese nechat. Pak jsem uviděl malý palouček, vystoupil na něj a koukal, zda odsud někde nespatřím ztracenou cestu. Vtom se najednou ozvalo podivné zachrastění. Leknutím jsem džbánek upustil... Babička mě zabije!

Naštěstí se džbánek nerozbil. Naopak, zůstal ve vzduchu a levitoval! Chtěl jsem ho zase chytit do ruky, ale jakmile jsem se k němu přiblížil, nemohl jsem jít dál, jako by mezi námi stála nějaká neviditelná zeď. Džbánek dál sám poletoval. Prodíral jsem se lesem, když jsem se náhle objevil u rozcestníku na cestě, jíž jsem hledal. A aby to ho nebylo málo, džbánek se sám naplnil krásnými, lahodnými borůvkami.
Vydal jsem se tedy po cestě domů. Když vtom jsem najednou zakopl a spadl do díry, džbánek s borůvkami stále svírajíc v ruce...

Nemohu vylézt, jáma je moc vysoká. Nevím co dál. Najednou na mě někdo volá: "Lukáši!"
Probudil jsem se, byl to jen sen! To babička mě vzbudila, chce, abych jí došel pro nějaké borůvky do lesa...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lukyy, 29.10.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
BorůvkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­