ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.59
Hodnoceno: 291x Prosím, ohodnoť práci

A začalo to úplně nevinně...

Probudila jsem se do krásného a prosluněného rána. Když jsem vyšla před dům, ucítila jsem vůni květin, čerstvě posekané trávy a nedalekého rybníka. Na stromě zpívali skřivánci a o kus dál si stavěla vrabčí rodinka své hnízdo. Takové krásné probuzení mě vždy dokáže pozitivně naladit. Lehla jsem si do stínu košaté lípy a znovu usnula.
Probudily mě až kapky deště na tváři. S leknutím jsem otevřela oči a nad sebou uviděla černá mračna. "To snad ne!" pomyslela jsem si a šla sklidit prádlo, které se sušilo na zahradě ještě od včerejšího dne. Ta temnota mne vyděsila. A nejen mě. I mourovatá kočka se vrátila domů a jen tiše seděla na zápraží. Vzala jsem ji do náručí a odnesla do obývacího pokoje. Chtěla jsem si zapnout televizi, ale zjistila jsem, že vůbec nejde elektřina. Byla jsem zoufalá. Od přírody jsem velký strašpytel. Jakmile se zablýsklo a zaduněly první hromy, propadla jsem téměř panice. Jsem sama, uprostřed lesů, bez elektřiny a mobilního telefonu. Rodiče se vrátí až pozdě večer, do té doby jsem odkázána sama na sebe. Intervaly mezi blesky se rychce snižovaly a zároveň síla hromů narůstala. Klepala jsem se strachy. Vlezla jsem si na gauč a přikryla se velkou huňatou dekou až po uši. Přeříkávala jsem si všechny dětské modlitbičky a vzpomínala, jak babička vždy při bouřce dávala do okna svíčku hromničku. Strach mi však nedovolil vstát a po nějaké se porozhlédnout.
Asi po půlhodině jsem zaslechla zvuk motoru, bouchnutí dvířek, klapot podpatků po chodníčku a mámu jak volá: "Už jsem tady! Vrátila jsem se dřív, protože vím, jaký strach máš při bouřce." Běžela jsem ji přivítat a dala jsem jí radostí velkou pusu.
I když den začal tak krásně a nevinně, málem skončil mým nervovým zhroucením. Ale naštěstí se můžu spolehnout na svého nejmilovanějšího člověka - mámu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: punkrock.princess, 01.05.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
A začalo to úplně nevinně...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­