ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.14
Hodnoceno: 153x Prosím, ohodnoť práci

Volejbal


OSNOVA:

1. Definice volejbalu
2. Popis pravidel
3. Předepsané dresy
4. Historie volejbalu


Volejbal je kolektivní hra pro 2 týmy. V každém týmu smí být na hřišti pouze 6 hráčů, kteří se rozestaví podle pravidel. Volejbalové hřiště je rozpůleno sítí, která dosahuje na úroveň ruky, když se zvedne, aby šlo lépe smečovat na soupeřovu stranu. Hra se hraje speciálním volejbalovým míčem.

Hráči se rozestaví na hřiště podle pravidel. Dva hráči stojí za zadní polovinou hřiště, z nichž pravý zadní dává podání, tímto se rozehraje hra. Před zadními hráči stojí dva nahrávači, kteří stojí v přední polovině hřiště. Nejčastěji zakončují působení míče na své straně - smečem. Správně hraná hra by měla být hrána na tři doteky. Je celkem jedno, kdo přihraje první míč, ale správně se hraje druhý míč na nahrávače, který přihraje jednomu za dvou smečařů, kteří stojí po jeho levé a pravé ruce. Na čáře, rozdělující polovinu hřiště, stojí přesně uprostřed prostřední hráč. Ten má za úkol vybírat tzv. "kraťasy", což jsou krátké míče, které jdou před nahrávače. Když jde míč více za jeho hlavu, tak se o míč starají zadní hráči. Hra se hraje na maximálně tři doteky, z nichž se nesmí jeden hráč dotknout míče dvakrát za sebou. Když míč spadne soupeřovi do outu, má bod a točí se o jednoho hráče. Při tomto točení se může vystřídat vždy prostřední hráč za někoho, kdo sedí na lavičce.

Hráči volejbalu musí mít vždy speciální dresy na zápasy. Kraťasy libovolného střihu, barvy a materiálu, avšak neměly by být pod kolena. Kraťasy jsou většinou vybaveny číslem hráče na pravé nohavici. Kolena chrání většinou chrániče na volejbal, ale to záleží na hráči, jestli si je pořídí nebo ne. Nejsou povinná. Trička jsou také libovolného střihu, barvy a materiálu, ale musejí mít na zádech čitelně napsané číslo hráče (totožné s tím, co má hráč na kraťasech). Toto číslo je velice důležité, neboť si ho rozhodčí zapisuje hned po rozestavění hráčů.

V průběhu 2. světové války dosáhl volejbal mimořádného rozšíření. Ale až po ukončení války se začal prosazovat. V roce 1946 družstvo AC Sparta Praha jela spolu s basketbalovými hráči (neboť měli společný svaz) do Polska. Mnohokrát se jednalo o vytvoření samostatného svazu volejbalu. Po několika měsících bylo jednání celkem úspěšné a podařilo se uspořádat 1. oficiální utkání v historii České republiky dne 27. srpna 1946 v Praze. Ještě v den utkání se jednalo o vytvoření samostatného volejbalového svazu, pokračovalo se i druhý den a v tento den, čili 28. srpna 1946 bylo rozhodnuto o vytvoření samostatného volejbalového svazu.

TEZE:

Volejbal je kolektivní hra pro dva týmu, v jednom týmu hraje 6 hráčů. Hraje se maximálně na 3 doteky, z nichž se nesmí jeden hráč dvakrát za sebou dotknout míče. Hráči si musejí dávat pozor na rozestavění, které je dáno pravidly. Dresy jsou dány předpisy, musí se dodoržovat ale pouze na zápasy. Volejbal se začal rozvíjet po skočení 2. světové války a byl vytvořena jeho vlastní federace.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: MaDgiRLka, 15.06.2006

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
VolejbalMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­