ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.82
Hodnoceno: 67x Prosím, ohodnoť práci

Směry současné módy

Pojem móda pochází z francouzského mode. Upřesňuje, jak se některé věci dělají nebo používají, řešení se však mění v čase. Co je aktuální, je módní - jde o jakousi dobovou oblibu. Móda nejčastěji zasahuje do oblékání, najdeme ji však i u hudby, umění nebo informatiky. Od 20. století je móda vyzdvihována do popředí.

Směry dnešní módy a stylu určují čeští a světoví módní návrháři. Objevují se směry nové, vracejí se ale i směry, které tu již byly.
Jmenujme rok 2010, kdy se hlavním módní trendem staly křiklavé a výrazné barvy, proužky, puntíky, velké brýle, korálky a podobně. To vše ve stylu retro módy, kterou by pamatovali naši prarodiče z 50. let, ale i třeba naše maminky či tatínkové z let 60., 70. či 80.
Všem se určitě již stalo, že si na sebe vzali něco, u čeho se rodiče pousmáli a řekli nám: "Přesně takové oblečení se nosilo za mých mladých let."
Předpovědi směru na rok 2011 jsou takové, že se budou vracet 70. léta. Rozmanité barvy a tvary, květinové vzory a volně střižený oděv. Halenky zastrkané do kalhot s vysokým pasem, s dlouhými i krátkými nohavicemi. Vrátit se mají i klasické "zvonáče" a džínový materiál, jenž ovládne módní obchody. Móda bude podléhat i úzkým pasům, přiléhavým topům, nařaseným či podebraným látkám. Exotické šperky vše podtrhnou. Toto by nám mohlo připomínat léta šedesátá. Vše bude sofistikovanější, hodící se k této době.

Dnes sleduje módu snad každý, řídí se podle ní, utváří si názory a postoje k životnímu stylu.
Módní styl je harmonie osobnosti člověka a tím jak vypadá navenek.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Gábina, 27.02.2011

    Ceska posta
­­­­

Slohová práce Směry současné módy ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Směry současné módyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­