ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.38
Hodnoceno: 785x Prosím, ohodnoť práci

Rasismus

Máme strach z lidí, které neznáme. Máme k nim předsudky, tedy nespravedlivě jim přisuzujeme vlastnosti, které nikdy neměli, a věci, které nikdy neudělali. Proč tomu tak je? Příčinou je strach ze všeho neznámeho a cizího. Tomuto strachu říkáme xenofobie. Xenofobie je velmi nebezpečná. Je jako nemoc, pokud se jí nebráníme, můžeme moc ublížit jiným i sobě. Existuje jen jeden lék na xenofobii a tím je poznávání cizího. Xenofobie je nebezpečná taky proto, že může vést k rasismu a antisemitismu. V posledních letech byly v důsledku rasismu zabity desítky lidí a stovky byly vážně zraněny. Mezi nimi byly i děti. Většina rasistických útoků se odehrává za bílého dne, aniž by napadeným někdo pomohl. Rasistických útoků se nejčastěji účastní mladí lidé, kteří si říkají skinheadi. Děti a dospívající, kteří se přidávají ke skinheadům, jsou často velmi nejistí a málo si věří. Proto se potřebují schovat za skupinu lidí a v přesile ubližovat těm, na které by si sami netroufli. Terčem jejich nenávisti se může stát kdokoli, kdo se jim z nějakého důvodu nebude líbit. Šíření rasismu je v našem státě trestné. Rasismus je názor, který tvrdí, že někteří lidé jsou nadřazení a jiní méněcenní z důvodu příslušnosti k určité rase. Rasisti definují rasu jako skupinu lidí stejného původu. Rozlišují různé rasy podle fyzického charakteru, jako je barva kůže nebo kvalita vlasů. Slovo "rasismus" se používá k označení agresivního či ponižujícího chování k příslušníkům "jiné rasy". Je to chování, které znevýhodňuje práva jiného člověka z důvodu jeho etnického, národního nebo rasového původu. Hodnota člověka se neměří tím, jak vypadá, ale tím, co dělá.
To, že je člověk jiný než ostatní, znamená, že je oproti ostatním výjimečný, ne divný.

Pozn.: Autorka si není 100% jistá, zda se jedná o výklad.

Ddodatek od makose (makosiiik[zavinac]seznam.cz):
Rasismus je nevědecká teorie, která zdůrazňuje rasové rozdíly, znaky, chování... Předpokládá jejich fyzickou a duševní nerovnost. Všechny rasové teorie jsou podloženy představou, že jedna rasa je nadřazena těm druhým. A je předurčena k tomu, aby těm ostatním vládla.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mikeska, 01.04.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
RasismusMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­