ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.73
Hodnoceno: 49x Prosím, ohodnoť práci

Komunikace psa s člověkem

Podkladem komunikace u psa je zvláštní způsob učení nazvaný vtiskávání. Během intenzivního kontaktu s lidmi se pes naučí rozumět mimickým výrazům a pohybům těla člověka.
Vůči člověku používá pes bohatý rejstřík signálů. Naučí se rozumět lidským výrazům, ale nepoužívá je. Čím je intenzivnější společenský život zvířete, tím bohatší je inventář signálů.
Kladné hodnocení vzbuzuje u psa radost a ta se projevuje v jeho chování. V této souvislosti se často upozorňuje na tzv. úsměv psa: natahuje a zvedá hlavu k pánovi, dává uši k hlavě, stahuje koutky úst dozadu, otvírá doširoka tlamu a zvedá horní pysk, takže obnažuje zuby. "Úsměv" se však vyskytuje jen u některých psů, ukazuje tedy na určitou individuálnost výrazových projevů psa.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Luciiina, 27.12.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Komunikace psa s člověkemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­