ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.94
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Známky, nebo slovní hodnocení?

Už jste se někdy zamysleli nad tím, jestli ve škole chcete spíše slovní hodnocení namísto známek, či naopak? Pokud Vás tato problematika zaujala, pokusím se Vám ji nyní trochu přiblížit a přiklonit Vás k jedné nebo druhé straně.

Můj názor na klasické známky je jednoduchý: všichni mají stejné šance, které jsou stejně hodnotitelné, ovšem pouze za předpokladu, že učitel je spravedlivý, nikomu nenadržuje, nikoho neupřednostňuje a není na někom zasedlý. Dalším velkým plusem je, že přesně víte, na čem jste a na jaké úrovni daný předmět zvládáte. Známky se dají porovnávat s jinými studenty i školami, kdežto u slovního hodnocení nemůžete výsledky s nikým srovnávat a sami při takovém hodnocení nemáte ani ponětí o úrovni svých schopností.
Jak se ale říká, nic není jen černé nebo jen bílé. Slovní hodnocení má určitě také jednu velkou výhodu - žáci se Vám nemohou posmívat v jistých situacích, například dostanete-li trojku, přičemž ostatní jedničku. Tato věc je určitě velmi přínosná pro ty studenty, kteří se snaží, dávají do učení všechno, ale moc jim to nejde.

Kdybych si já osobně měla vybrat mezi známkami a slovním hodnocením, brala bych známky, protože je pro mě velice důležité vědět, na čem přesně jsem. Zároveň mne motivuje a vede ke zlepšení možnost srovnání svých dosažených výsledků s ostatními spolužáky.

Ale jak se v této otázce rozhodnete zrovna Vy, to je pouze a jen na Vás. Každý má právo na svůj názor, ať už je správný, nebo ne.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereza Čermáková, 11.11.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Známky, nebo slovní hodnocení?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­