ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.97
Hodnoceno: 35x Prosím, ohodnoť práci

Zmizí knihy?

V dnešní době k úplnému zmizení knih přispívá mnoho faktorů. Tím nejhlavnějším je pravděpodobně počítač, který již dokáže knihu v mnoha aspektech nahradit. Ale může se vůbec v budoucnu stát, že elektronická knížka plně zastoupí její papírovou podobu?

Podívejme se na to z vlastních zkušeností - pocit blaženosti některým z nás jistě navodí postel, čaj a dobrá kniha. Naopak civěním do počítače si nejen kazíme oči, ale vlastně i částečně přicházíme o požitek z četby.

V dnešním moderním světě se technologie šíří prakticky všude. Někteří mladiství před četbou knih raději upřednostňují počítače, notebooky, mobily a jiné vymoženosti současné doby. Kniha je pro ně tabu, možná ve svém životě dokonce dosud žádnou neotevřeli, za což bych se já osobně dosti styděla. Ale je to jejich volba, jejich věc...

Ovšem velká většina lidí v papírových knihách stále ještě nachází zalíbení, každovečerně k nim usedá a prožívá životy s jejich hlavními hrdiny. A tito lidé si budou jistě stát za názorem, že knihu nenahradí ani takový fenomén, jakým je dnes počítač. A mají dle mého názoru naprostou pravdu.
Jakou jen radost dokáže kniha vyčarovat! Vždyť je přece úžasné zajít do knihkupectví a v tom nepřeberném množství knih si vybrat tu svou oblíbenou, vyvolenou. Je úžasné chodit pravidelně do knihovny a stále objevovat nová dobrodružství spojená s knihami.

Knihy ze světa zmizet nesmějí. Myslím, že mají budoucnost. Je potřeba, aby se v nynějším moderním světě tu a tam objevila věc, která lidem nějakým způsobem zpestří jejich život. A proto, my - knihomolové, snažme se ty počítačové typy přimět k četbě - bezesporu budou po čase nadšeni. Stačí, aby si člověk přečetl jednu dobrou knihu podle svého gusta a nová záliba je rázem na světě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Čeminka, 09.06.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zmizí knihy?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­