ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Životní prostředí aneb Příroda bohužel neví, že člověk je jejím přítelem

Zamyslete se, vyhazujete vždycky všechny odpadky do koše? I jeden igelitový sáček, PET láhev nebo plechovka se budou rozkládat desítky let.
Ale nejen odpad, i továrny nebo rodinné domy topící špatným palivem znečišťují naši přírodu a ovzduší. Každá továrna vypouští do vzduchu miniaturní částečky prachu a tím vytvářejí smog. V dnešní době už sice má většina komínů speciální filtry, ale stačí to?

Existuje zde ale mnohem závažnější problém, a tím je odlesňování. Každý den jsou káceny tisíce a tisíce stromů a nikdo se nezamýšlí nad tím, že pokud to bude i nadále pokračovat, brzy se udusíme, protože nám nic nebude vyrábět životně důležitý kyslík.
Na druhou stranu, bez dřeva, ze kterého vyrábíme nábytek i papír, ani dalších věcí vyráběných v továrnách bychom si náš život ani neuměli představit.

Takže otázkou zůstává: Budeme dělat něco pro to, abychom alespoň trochu ochránili naše životní prostředí, nebo pomalu zničíme přírodu a tím i sebe?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eva Palkovská, 29.04.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Životní prostředí aneb Příroda bohužel neví, že člověk je jejím přítelemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­