ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.11
Hodnoceno: 56x Prosím, ohodnoť práci

Život není peříčko

Jako slohovou práci jsem si vybrala toto známé, ale i bohužel pravdivé přísloví, které je staré jako lidstvo samo. Každý, a to bez ohledu na věk, národnost nebo století, ve kterém žil, se o jeho pravdivosti přesvědčí na vlastní kůži.
Za dobu, kterou na této planetě strávíme, nás potká mnoho těžkých chvil. Některé se zdají nezvladatelné a připadá nám, že lepší už to nikdy nebude a je konec. Ale uplynou dny, týdny, měsíce, někdy možná i dlouhé roky a my si uvědomíme, že se zase umíme smát, že dokážeme přežít den, aniž bychom se utápěli v sebelítosti a slzách a vidíme nějakou naději na zlepšení. A podle dalšího velmi moudrého rčení "Co tě nezabije, to tě posílí!" se náš život odvíjí dál. Každá ztráta, ať už zklamání z první lásky nebo ztráta milovaného člověka, nám dodá vnitřní sílu a na další situaci jsme už mnohem lépe připraveni, neboť se dokážeme poučit ze svých chyb. Je pravda, že existují lidé - i já jich pár znám - kteří mají vše. Jsou zdraví, bohatí, úspěšní, mají úplnou rodinu, osobu, která jim poskytuje bezpečí a miluje je. Mají prostě vše. Ale ruku na srdce - jsou tito lidé doopravdy štastní? Asi ne. Takový život by mě bavil, koneckonců koho ne, ale...jak dlouho? Člověk, jenž pozná, co je to beznaděj a opravdový strach o někoho blízkého, si všech denních maličkostí a úspěchů váží mnohem víc... A co z toho vyplývá? Že starosti musíme brát jako součást našeho života, stejně jako vzduch, který dýcháme a i když si mnohdy myslíme, že lepší už to nebude, věřte mi, že jednou zase nastane den, kdy se budeme umět smát a v tom černém smutném nitru zase vysvitne slunce.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sue, 28.12.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Život není peříčkoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­