Menu
Život je pes, ale žít je psina
Život je jako všechno kolem, drží rovnováhu, kde je dobro, musí být i zlo. To platí i pro život - šťastné chvíle vyvažují i nešťastné situace. Jako by se k vám obrátilo štěstí zády. Nic vám nevychází. Připadáte si sami a opuštění, nic se vám nedaří. Stejně tak jako máte přátelé, máte i nějakého nepřítele, který zaútočí, když to nejmíň čekáte. V okamžiku, kdy by měl podržet, podkopne vám nohy. Nejvíc bolí zrada. Dáte někomu důvěru a on toho využije, aby vás pokořil. Jsou to chvíle, které vás poučí. Jste náhle moudřejší. A jste-li chytří, už se to nikdy neopakuje, ale kdo je neomylný?
Člověk má i chvíle, které by nejradši vymazal ze svého života. Zapomněl na ně a nikdy je nevytáhnul na světlo. Ale oni se vracejí jako výčitky svědomí a bodají jako tisíce jehel. "...Kdybych udělal tohle, nikdy by se to nestalo. Mohl jsem tomu zabránit. Je to moje vina..." Útočí bez ohlášení a bojují proti vám do posledního dechu. Je jen na vás, jestli se jim poddáte.
Nikdo přece neřekl, že život je jednoduchý jako peříčko. Člověk je jednou nahoře a podruhé dole. Nemůžete být nikdy pořád šťástní, nejde to. Vždycky se najde nějaký ten žárlivec, který vám vaše štěstí zhatí. A ani nemůžete být stále nešťastní, to by neexistovala žádná spravedlnost. Vždy se najde někdo, kdo podá pomocnou ruku a pomůže vám. Je to přítel, važte si ho. Je jich velmi málo. Žijte tak, jako by byl každý den váš poslední. Využijte každého okamžiku tak, jak byste si přáli. Řekněte vše, co máte na srdci, mohlo by se stát, že až najdete odvahu to říci, nebude už komu, nebo bude příliš pozdě. Život je krátký, tak ho nenechejte, ať si s vámi pohrává, ale pomožte si trochu sami. Někdy stačí chtít a nic není nemožné.
Zdroj: nefertiti, 01.01.2008
Diskuse ke slohové práci
Život je pes, ale žít je psina
Aktuální pořadí soutěže
-
Soutěž je od září 2025 do odvolání přerušena.
Navzdory tomu můžete i v tomto období do databáze přidat vlastní práci.
Štítky
Dárek k narozeninám theby asimov wales popis prostředí audit povídka pan učitel svatba jak napsat Z Pekla ruský jazyk Přihláška Tohle se nemělo stát jan žižka návštěvníci Řbitov výstavy snowborďáci A. rimbaud Jaká jsem Žijeme jen jednou beat Graffity medailonek Pohled z mostu dilema expresivní výrazy naso - proměny český ráj stoletý kalendář
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 751 861 337
Odezva: 0.02 s
Vykonaných SQL dotazů: 3
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2025 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí