ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.73
Hodnoceno: 75x Prosím, ohodnoť práci

Život je pes, ale žít je psina

Každý ve svém životě projde nevšedními situacemi. Okamžiky, kdy je šťastný a život mu ubíhá, ani neví jak. Naopak přicházejí dni, kdy je člověk nešťasten a trpí, čas se vleče a neubíhá. Člověk je zdrcen, ale život jde neúprosně dál. Nezastaví se kvůli jednomu jedinci. Nezajímá ho, jak mu je, zda je šťastný nebo smutný. Člověk si ve svém životě projde pernými chvilkami. Jsou okamžiky, které se nezapomínají. Člověk si na ně vzpomene, zahřeje ho u srdce, vykouzlí se mu úsměv na tváři. Tyto chvíle zůstávají uzavřeny v srdci, kam můžete kdykoliv zavítat a vytáhnout je na světlo. Většinou to bývají vzpomínky na osobu, která vám je blízká. Ať už vzpomínka na přátele, kteří vám pomohli, když vám bylo nejhůř, či na přátele, kteří vás rozesmějí, pobaví a jsou prostě s vámi. Nebo na chvíle, kdy jste šťastni v objetí člověka, kterého máte rádi. I kdyby to bylo jen jednou a nikdy by se to nemělo opakovat. Pamatujete si každý detail a vybaví se vám vše. Jsou to chvíle štěstí, jež musíte vychutnat plnými doušky a do posledního dechu.
Život je jako všechno kolem, drží rovnováhu, kde je dobro, musí být i zlo. To platí i pro život - šťastné chvíle vyvažují i nešťastné situace. Jako by se k vám obrátilo štěstí zády. Nic vám nevychází. Připadáte si sami a opuštění, nic se vám nedaří. Stejně tak jako máte přátelé, máte i nějakého nepřítele, který zaútočí, když to nejmíň čekáte. V okamžiku, kdy by měl podržet, podkopne vám nohy. Nejvíc bolí zrada. Dáte někomu důvěru a on toho využije, aby vás pokořil. Jsou to chvíle, které vás poučí. Jste náhle moudřejší. A jste-li chytří, už se to nikdy neopakuje, ale kdo je neomylný?
Člověk má i chvíle, které by nejradši vymazal ze svého života. Zapomněl na ně a nikdy je nevytáhnul na světlo. Ale oni se vracejí jako výčitky svědomí a bodají jako tisíce jehel. "...Kdybych udělal tohle, nikdy by se to nestalo. Mohl jsem tomu zabránit. Je to moje vina..." Útočí bez ohlášení a bojují proti vám do posledního dechu. Je jen na vás, jestli se jim poddáte.
Nikdo přece neřekl, že život je jednoduchý jako peříčko. Člověk je jednou nahoře a podruhé dole. Nemůžete být nikdy pořád šťástní, nejde to. Vždycky se najde nějaký ten žárlivec, který vám vaše štěstí zhatí. A ani nemůžete být stále nešťastní, to by neexistovala žádná spravedlnost. Vždy se najde někdo, kdo podá pomocnou ruku a pomůže vám. Je to přítel, važte si ho. Je jich velmi málo. Žijte tak, jako by byl každý den váš poslední. Využijte každého okamžiku tak, jak byste si přáli. Řekněte vše, co máte na srdci, mohlo by se stát, že až najdete odvahu to říci, nebude už komu, nebo bude příliš pozdě. Život je krátký, tak ho nenechejte, ať si s vámi pohrává, ale pomožte si trochu sami. Někdy stačí chtít a nic není nemožné.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: nefertiti, 01.01.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Život je pes, ale žít je psinaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­