ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.52
Hodnoceno: 62x Prosím, ohodnoť práci

Život jako počítačová hra

Dnešní svět si bez počítačů a počítačových her snad ani nedokážeme představit, obklopují nás na každém kroku a spousta mladých si bez nich nedokáže svůj normální den představit. Hodně z nich si po příchodu domů rovnou zapne počítač a začne hrát svou oblíbenou hru, aniž si uvědomí, do jaké míry toto pouhé hraní na počítači ovlivňuje jejich chování a jednání. Proto se ptám, kde je ona pomyslná hranice mezi počítačovou hrou a realitou, a do jaké míry ovlivňuje hra chování jejích hráčů?

V dnešní době se takřka každý týden v médiích objevují zprávy o tom, jak nějaký počítačový hráč, inspirován svým oblíbeným hrdinou z počítačové hry, postřílel nebo zmasakroval brutálním způsobem několik bezbranných a nic netušících lidí podle svého "hrdiny" tak, jak to viděl a zažil na monitoru počítače.
Nedávno proběhl médii další případ, kdy mladík, posilněný alkoholem a inspirovaný oblíbenou hrou Mafia, vyrazil v odcizeném autě na zběsilou jízdu městem, která neušla pozornosti policejních hlídek a došlo na honičku jako z počítačové hry. Bohužel, závěr tohoto dobrodružství dopadl tragickou smrtí mladíka, jenž ve voze havaroval a uhořel.
Tyto zprávy jsou čím dál častější a podle mě se to děje z toho důvodu, že mládež u počítačů tráví příliš mnoho času a normální život, který stojí za to žít, není podle nich dost akční a vzrušující. Tito lidé se musí naučit rozeznávat rozdíl mezi životem reálným a životem virtuálním. Pokud už nedokáží tuto mez bezpečně rozeznat, jsou pravděpodobně nemocní a měli by vyhledat odbornou pomoc, než bude pozdě a zažijí na vlastní kůži podobnou příhodu, která ohrozí jejich život nebo život kohokoliv z nás.

Ale vina samozřejmě není jenom na straně hráčů, svou vinu nesou stejným dílem i tvůrci těchto počítačových her, které jsou stále brutálnější. Spousta tvůrců se zbavuje odpovědnosti za činy hráčů větami typu: Co se odehrává ve hře, má zůstat ve hře, rozhodně to nezkoušejte v normálním životě! Toto varování ale většina hráčů bez většího přemýšlení rychle přeskočí...

Podle mého názoru se jedná o opravdu závažný problém dnešní doby, který je potřeba řešit. Lidé by měli raději žít svůj život a ne se uchylovat k útěku od reality do reality virtuální. A hlavně nepřekročit onu tenkou hranici mezi těmito dvěma světy. Kolikrát nám život přinese takové dobrodružství, jež žádný tvůrce her nevymyslí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel, 02.04.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Život jako počítačová hraMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­