ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.18
Hodnoceno: 232x Prosím, ohodnoť práci

Život bez přátel nestojí za nic

Svět se točí okolo pár slov, které na sebe navzájem navazují. Jak sladká je láska bez přátelství a jak krutá je krutost bez bolesti? A kolik dalších dvojic je abstraktním labyrintem, který se nedá vyřešit. A jednou z dvojic je také život bez přátelství. Jaký může takový život vůbec být? Prázdný, nudný, nicotný... Protože právě tento dar z vás nedělá sobce, protože když usínáte, nemyslíte si, že ty hvězdy patří pouze vám. A naopak když vstáváte, víte, že slunce nesvítí pouze pro vás. No není to lepší pocit? A na oplátku zato se vám vaše problémy nezdají být pouze vaše, ale i toho druhého. A nezdá se vám svět tolik zlý, i když slyšíte pouze slova jako války, vraždy, smrt... A když slavíte a dostanete všechno po čem toužíte, nezdá se vám ten den tak nádherný, když ten druhý zná pouze slzy a pláč. Je přeci hezké, když se můžete svěřit se všemi radostmi a bolestmi, se všemi sny i nočními můrami. A vesnice bez obchodů se vám promění v americkou party a deštivé podzimní počasí je najednou hawaiským létem... A v tu dobu je představa, že jste na zemi sami, tím nejhrozivějším co může být. Od té doby, co jste začali dýchat si hledáte přátele. Nejprve se nacházíte ve světě hraček, pohádkových bytostí... Ve školce a na prvním stupni pro vás kamarádství znamená neprozkoumanou skrýš, odcházíte a zase přicházíte. Ale v dalších letech je to pro vás cesta, která vede přes miliony řek a hor...a modlíte se, abyste nedošli na konec. A věřte mi, jde to tam nedojít! A jako Slunce bez žáru není slunce, tak i život bez přátelství není život!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: lucy.ka, 03.01.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Život bez přátel nestojí za nicMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­