ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.16
Hodnoceno: 168x Prosím, ohodnoť práci

Zdraví = největší životní poklad

Hodně zdraví. To je ta fráze, kterou obvykle používáme při oslavách narozenin nebo svátků. Uvědomujeme si vůbec, co se pod těmi slovy skrývá? Nebo je to pro nás jen vžitá fráze, bez které by se gratulace neobešla? Rozeberme si to slovo zdraví. Znamená to fyzickou i psychickou pohodu. Radost z toho, že vše funguje tak, jak má. Je opravdu zdraví to nejdůležitější co máme? Nejspíš ano, bez zdraví bychom neměli ani peníze, ani štěstí. Zato kdybychom neměli zdraví, tak si prověříme sílu přátelství a lásky. Protože jen ti největší přátelé zůstanou, když člověku je nejhůř a pomohou mu, ač třeba sami nemají čas, nebo mají vlastní problémy. Proto můžeme zdraví považovat za největší životní poklad a to, i když ho máme nebo nemáme. Mnoho lidí si stěžuje na své zdraví - ale většina si za své zdraví může sama. Buď svým neuváženým sportováním v mládí, kdy si říkali, že je to jedno, jak dopadnou za deset let, a nebo tím, jak někdo simuloval nemoci nebo je naopak přecházel. O feťácích, kuřácích a alkoholicích ani nemluvě. Jedno přísloví říká: "Každý si svého štěstí strůjcem." Já bych řekla: "Každý si svého zdravý strůjcem." A jelikož je to nejcennější co máme, tak bychom se o něj měli náležitě starat. Ne si ničit zdravé plíce cigaretami a játra alkoholem. Tím nemyslím, že bychom teď měli všichni začít jíst jen kořínky a bobule. Ta historická doba je už snad za námi, ale chovat se ke zdraví alespoň s úctou, aby nám dlouho vydrželo. Někdo si sice říká, k čemu to je, protože "Kdo pije, ten brzo umře, kdo nepije, tak umře ještě dřív, protože ten, co pije, ho přejede." Je to tak. Ano, mnoho lidí se nakazí rakovinou plic jen tím, že kouří pasivně a mnoho lidí přišlo o zdraví tím, že je někdo přiopitý naboural na silnici nebo mimo ni. Avšak, když se tohoto vyvarujeme, můžeme mít čisté svědomí, že nepřipravíme o zdraví jiné lidi. Tak tedy na závěr mé úvahy vám přeji hodně zdraví a hlavně čisté svědomí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jaaaaa, 24.10.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zdraví = největší životní pokladMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­