ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.19
Hodnoceno: 43x Prosím, ohodnoť práci

Zahleděnost a obětavost

Ležím na zahrádce a přemýšlím o své další činnosti. Bezvládně tu ležet a opalovat se, to už mě nebaví. Číst si už mě také nebaví a okopávat či plít zahradu už vůbec ne. Ještě že mám s sebou alespoň blok a tužku a nějak se zabavím!
Je tu klid, pokud se rodiče zrovna nad něčím nedohadují . Mám tu čas přemýšlet, tak trochu o sobě.

Jsem obyčejná holka, která nemá ráda přetvářku a pro naplnění štěstím ostatních by udělala maximum. Jenže přijde mi, že v dnešní době je málo upřímných lidí (mezi ně se snažím patřit i já) a hlavně spousta lidí se už zajímá jen sama o sebe.
Ale proč? Proč je těch lidí tolik a čím dál víc jich přibývá??? Řešení je prosté. Spočívá to v době, ve které žijeme. Díky dřívějšímu režimu (ne že bych ho musela zažít) lidé drželi více pospolu a zajímali se o osudy druhých. Dnes v době moderní techniky a nových elektrotechnických novinek každého zajímá, jak být co nejvíce v kontaktu se světem. Ale co to znamená spojení se světem? Být denně zalezlí na Internetu a ch@tovat? Netvrdím, že je to špatné, ale nechce to zapomenout na své okolí, zapomenout na své nejbližší přátele.
Jenže co si představit pod pojmem přítel???
Podle mě je to človíček, který si na tebe udělá téměř kdykoli čas a pomůže ti se všelijakými trablemi a naopak štěstí ti nezávidí, ale přeje ti ho. Opravdický přítel myslí především na kompromis, který by vedl k uspokojení obou. Bohužel - jak jsem již řekla - spousta lidí myslí jen a jen na sebe a až někde v dáli na ostatní.
Virtuální svět je zcela anonymní, ale víme 100%, kdo se ukrývá na druhé straně monitoru? Ano víme, ale jen pokud nás lidé v našem virtuálním okolí alespoň trošičku zajímají.
Protože když je člověk zahleděný jen sám do sebe, tak nepozná, co je pravý život, držkopády a trable s přáteli a možná i s láskou. Ale na druhou stranu, když člověk nemá rád sám sebe, nemůže mít rád své okolí.

Když tak koukám, co jsem napsala, musím se trochu pousmát. Zamyslela jsem se nad tím, co mi trochu v dnešní době vadí, řekla jsem svůj názor a stejně jsem nic nevyřešila. Přesto zkuste se zamyslet na koho víc myslíte - JEN NA SEBE nebo JEN NA SVÉ OKOLÍ? Obojí je špatně!!! Buďte někdy sobečtí, ale většinou naslouchající. Myslete NA SEBE a SVÉ OKOLÍ. Jen tudy vede cesta ke štěstí. Mít rád sebe a mít rád lidi kolem sebe = MILOVAT ŽIVOT!!!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pája delfínek, 06.09.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zahleděnost a obětavostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­