ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.40
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Začarovaný kruh novin

Noviny jsou již několik stovek let součástí našeho života. V době totalitního režimu, jak jsem se dozvěděla od rodičů, byla dokonce "povinnost", aby každá rodina odebírala Rudé právo. První tištěné noviny byly vydány už na počátku 17. století, ale jak to bude dál? To dnes nikdo nedokáže říct. Upadá význam tištěných novin. A to především kvůli Internetu a televiznímu zpravodajství. Proto čím dál více lidí hledá v novinách místo informací názory.

Já si myslím, že noviny nepřestanou existovat. Jen asi ne v současné formě. Možná se spousta věcí změní, možná místo deníků budou jen týdeníky, nebo budou noviny vycházet jen dvakrát do týdne, ale rozhodně nezmizí úplně. Domnívám se, že se noviny stanou jakýmsi luxusním zbožím, něčím, co si budou kupovat jen inteligentní lidé, bude to taková "snobská" záležitost. Dříve už "snobové" zachránili operu, třeba čeká stejný osud i noviny.

Na druhou stranu kdovíjak to vůbec dopadne. Noviny se v současnosti nacházejí v začarovaném kruhu. Klesá počet čtenářů, kvůli čemuž klesají i příjmy novin. Musejí se snižovat náklady, propouštějí se novináři. Tím je jejich práce méně kvalitní nebo příspěvků není tolik. Tak opět klesá úroveň a s tím i počet čtenářů.

Nedávno mi paní učitelka na klavír vyprávěla, že když v roce 1962 maturovala z českého jazyka, psala úvahu na téma "Dokáže film vytlačit knihy?" Většina tam napsala, že to možné není. A když o tom ten minulý pátek mluvila, tak ještě vtipkovala, že o Internetu v té době vůbec nevěděli. O padesát jedna let později lidé téměř nečtou, a když ano, tak si knihu nejčastěji stáhnou na Internetu. Kdo ví, jestli podobný osud nepotká také noviny.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ell37, 10.05.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Začarovaný kruh novinMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­