ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.80
Hodnoceno: 44x Prosím, ohodnoť práci

Vzdělávání dětí v rodině

Hlavní úlohou školní docházky je bezpochyby příprava pro nadcházející budoucnost, jejíž tenké vlákno se splétá s vlákénkem vzdělání a odpovědností. Ale aby se z tohoto vlákenného provázku stal skutečný provaz, je třeba nejen vzdělání, ale i citová vyrovnanost, smysl pro spravedlnost a hlavně kolektivita, kterou bez vlastní zkušenosti a bez kontaktu s osobami našeho věku získáváme jen velice obtížně.
Vzděláním v rodině získáme sice vědomosti a určitou odpovědnost, ale kdo nás naučí schopnosti komunikovat, kde získáme praxi, jak navážeme kontakty pro budoucnost. Zda je možné z těchto vlákének utkat provázek a z něj později i provaz je jen otevřenou otázkou, na níž budeme hledat odpověď velice dlouho a možná ji ani nenalezneme. Proto se přikláním spíše k tradici, jíž bylo a stále ještě je vzdělávání dětí ve školách. Nejde tu pouze o tradici, ale i o určitou nerovnost mezi školou a rodinou. A pokud bych měla svůj názor přeci jen změnit, pak jen v případě nemocného člověka, který není schopen ustát nápor vnějšího prostředí. Ale i v tomto případě by se měl stýkat s lidmi svého věku, protože bez přátel si většina lidí život neumí ani představit.
Rodina skutečně může vytvořit lepší prostředí a třeba i důkladnější vzdělání. A právě proto pokud chceme z našeho provázku vytvořit silné lano, musíme vyjít vstříc i jinému než rodinnému prostředí a musíme riskovat třeba i horší podmínky pro vzdělání, ale já věřím, že žádné úsilí není marné ani zbytečné. Vždyť každá snaha a nová myšlenka, do které se vrháme, posílí náš provaz, až se z něj stane skutečné a pevné lano.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Míša Z, 07.04.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vzdělávání dětí v rodiněMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­