ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Výzvy skautingu v 21. století

Výzev skautingu v tomto století je mnoho, a to především díky vzrůstajícímu technickému, vědeckému a sociálnímu rozměru společnosti. Základ byl vždy viděn v rodině, také na tu bychom neměli zapomínat - rodinný skauting, který je v plenkách, či pravidelné rodičovské schůzky by si jistě zasloužily pozornost. Předškolní výchova ve skautu již běží a celkem úspěšně, zde bych ocenila například více literatury.

Věc, která mne poslední dobou zajímá, je začlenění dospělých do skautského dění - je to začlenění různých odborníků, ne-skautů nebo těch, kteří si skautem prošli jako mladí, ale také těch, kteří tuto možnost neměli (komunistický režim). Výzvou je také při rozrůstání skautských řad o nováčky takzvaná inkluze, kdy by byli do skautských oddílů začleňováni jedinci, kteří mají nějaký handicap nebo patří k určité národnostní menšině (Romové, vietnamské děti či děti přistěhovalců...). Bylo by to jistě pro skauting obohacením. V návaznosti na tuto skutečnost bychom se pak mohli zaměřit na dobrovolníky v řadách činovníků i mimo ně - více kurzů, seminářů a akcí, kam by se díky věku nebáli přihlásit. Vznikaly by pak nové kmeny dospělých, rovněž bych věnovala důležitost vzdělávání těchto lidí, ať už je to v jakémkoliv směru.

Skaut by měl umět všechno, ale bylo by fajn mít mezi sebou odborníky, kteří se ve svém oboru vyznají - profesionálové (lékaři, právníci, hospodáři...) = dostatečné personální obsazení.
Pokud se jedná o technologickou sféru - zde bych doporučila větší mediální podporu skautingu, skauti by mohli být více medializováni; jako největší výchovná organizace je trochu opomíjena.
Ve větším měřítku by se mohla navazovat spolupráce s mnohými institucemi a subjekty, z nichž se mi zamlouvají kupříkladu projekty Skauti na Zemi, Ukliďme Česko, Skautský dobrý skutek a mnohé další.
Kooperace se společností je důležitá, nemůžeme přeci žít v ulitách - proto také spolupráce se školstvím se mi jeví jako dosti přínosná. Vzdělávání a vzdělání je předpokladem pro další vývoj a fungování našich dětí v budoucím životě.
Nesmíme opomínat ani mezinárodní spolupráci - existují různá setkání skautů a skautek, roverstva... Jsem všemi deseti pro výměnné pobyty, pracovní pobyty, charitativní působení v postižených zemích - válkou, živly, chudobou. Je třeba se výzev nebát a jít do nich i po hlavě, přinejmenším si natlučeme, ale vše má smysl, tak to dělejme, dokud máme příležitosti a prostředky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 08.09.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výzvy skautingu v 21. stoletíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­