ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Výzvy skautingu v 21. století

Výzev skautingu v tomto století je mnoho, a to především díky vzrůstajícímu technickému, vědeckému a sociálnímu rozměru společnosti. Základ byl vždy viděn v rodině, také na tu bychom neměli zapomínat - rodinný skauting, který je v plenkách, či pravidelné rodičovské schůzky by si jistě zasloužily pozornost. Předškolní výchova ve skautu již běží a celkem úspěšně, zde bych ocenila například více literatury.

Věc, která mne poslední dobou zajímá, je začlenění dospělých do skautského dění - je to začlenění různých odborníků, ne-skautů nebo těch, kteří si skautem prošli jako mladí, ale také těch, kteří tuto možnost neměli (komunistický režim). Výzvou je také při rozrůstání skautských řad o nováčky takzvaná inkluze, kdy by byli do skautských oddílů začleňováni jedinci, kteří mají nějaký handicap nebo patří k určité národnostní menšině (Romové, vietnamské děti či děti přistěhovalců...). Bylo by to jistě pro skauting obohacením. V návaznosti na tuto skutečnost bychom se pak mohli zaměřit na dobrovolníky v řadách činovníků i mimo ně - více kurzů, seminářů a akcí, kam by se díky věku nebáli přihlásit. Vznikaly by pak nové kmeny dospělých, rovněž bych věnovala důležitost vzdělávání těchto lidí, ať už je to v jakémkoliv směru.

Skaut by měl umět všechno, ale bylo by fajn mít mezi sebou odborníky, kteří se ve svém oboru vyznají - profesionálové (lékaři, právníci, hospodáři...) = dostatečné personální obsazení.
Pokud se jedná o technologickou sféru - zde bych doporučila větší mediální podporu skautingu, skauti by mohli být více medializováni; jako největší výchovná organizace je trochu opomíjena.
Ve větším měřítku by se mohla navazovat spolupráce s mnohými institucemi a subjekty, z nichž se mi zamlouvají kupříkladu projekty Skauti na Zemi, Ukliďme Česko, Skautský dobrý skutek a mnohé další.
Kooperace se společností je důležitá, nemůžeme přeci žít v ulitách - proto také spolupráce se školstvím se mi jeví jako dosti přínosná. Vzdělávání a vzdělání je předpokladem pro další vývoj a fungování našich dětí v budoucím životě.
Nesmíme opomínat ani mezinárodní spolupráci - existují různá setkání skautů a skautek, roverstva... Jsem všemi deseti pro výměnné pobyty, pracovní pobyty, charitativní působení v postižených zemích - válkou, živly, chudobou. Je třeba se výzev nebát a jít do nich i po hlavě, přinejmenším si natlučeme, ale vše má smysl, tak to dělejme, dokud máme příležitosti a prostředky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výzvy skautingu v 21. stoletíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)