ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.96
Hodnoceno: 83x Prosím, ohodnoť práci

Voda

První jarní déšť smývá zimní deprese a osvěžující kapky dodávají energii ospalým obličejům. Snáší na nás z nebe a protéká kolem nás. Voda. Vidíme ji všude, ale je skutečně tak obyčejná a všední, jak se nám zdá?
Kolik lidských osudů zamotá, přetvoří a přetrhne právě ta obyčejná voda? Život z ní obtížně, pomalu a opatrně vzešel, voda jej však může vzít bez zdráhání, rychle a nečekaně. Má takovou moc, že nám vezme domov, oblíbenou lavičku v parku nebo náš či přítelův život. To vše během chvíle, která se nám zdá nekonečná, když vidíme ohromující sílu živlu a nezastavitelnou zkázu, před kterou nelze uniknout. Dokáže někdo vyčíslit, kolik životů si voda vzala s sebou a kolik lidských srdcí přestane tlouct právě v šumu té všední vody? Voda nás má v hrsti stejně jako ostatní živly. Spikne-li se příroda proti nám, neutečeme, a zničí nám vše, o čem jsme si mysleli, že dobře ovládáme.
Přestalo pršet a nad bledými obličeji se objevuje duha. A opět voda - není obyčejná ani všední, pokud nám dokáže tolik dávat ale i brát. Můžeme si sice připadat jako druh ovládající Zemi, ale Země ve skutečnosti vládne nám lidem pohrdajícím věcmi, které nám připadají všední, ale ve skutečnosti na nich závisí naše existence.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
VodaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)