ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.27
Hodnoceno: 22x Prosím, ohodnoť práci

Vliv technologií na současnou společnost

Není to tak dávno, co vyšly první tištěné knihy, noviny. V té době život ubíhal jiným tempem. Informace proudily světem pomocí vyprávění a dopisů. Dozvědět se něco nového vyžadovalo častý kontakt sousedů, rodiny a přátel. Proč nyní již nemáme čas na kontakt s lidmi? Proč nechceme informace vstřebat, promyslet a prodiskutovat?

Ráno vstaneme a pustíme si ke své snídani televizi. Nastoupíme do auta a zapneme rádio. Cestou do školy nasadíme sluchátka a posloucháme svou oblíbenou kapelu. Z jakého důvodu přehlížíme lidi okolo nás? Připadá mi, že se bojíme navázat kontakt.

Možná to je pro nás jen snazší. Je jednodušší přijímat informace od stroje, nemuset odpovídat a konverzovat. Navíc, technologie jsou v dnešní společnosti módní. Je důležité mít tu nejlepší, nejhezčí a nejdražší. Jsou pro nás technologie zábavou a zdrojem informací nebo se z nich stávají především naši společníci na baterii? Proč bychom jinak volné chvilky trávili se svými technologickými zázraky než se svou rodinou a přáteli. Jako by nás multimediální technologie odcizovaly a my se to pomocí Facebooku, Twitteru a jiných sociálních sítí snažili změnit.

Co říci na závěr? Člověk potřebuje společnost a přátelé. Bez komunikace nejsme nuceni přemýšlet o věcech okolo nás. Nejsme nuceni argumentovat, a tak to nemá být. Neměli bychom technologie zavrhnout, pouze změnit naše postavení k nim. Věřím, že si to každý jednou uvědomí. Dřív než bude pozdě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vliv technologií na současnou společnostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)