ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Vliv technologií na současnou společnost

Není to tak dávno, co vyšly první tištěné knihy, noviny. V té době život ubíhal jiným tempem. Informace proudily světem pomocí vyprávění a dopisů. Dozvědět se něco nového vyžadovalo častý kontakt sousedů, rodiny a přátel. Proč nyní již nemáme čas na kontakt s lidmi? Proč nechceme informace vstřebat, promyslet a prodiskutovat?

Ráno vstaneme a pustíme si ke své snídani televizi. Nastoupíme do auta a zapneme rádio. Cestou do školy nasadíme sluchátka a posloucháme svou oblíbenou kapelu. Z jakého důvodu přehlížíme lidi okolo nás? Připadá mi, že se bojíme navázat kontakt.

Možná to je pro nás jen snazší. Je jednodušší přijímat informace od stroje, nemuset odpovídat a konverzovat. Navíc, technologie jsou v dnešní společnosti módní. Je důležité mít tu nejlepší, nejhezčí a nejdražší. Jsou pro nás technologie zábavou a zdrojem informací nebo se z nich stávají především naši společníci na baterii? Proč bychom jinak volné chvilky trávili se svými technologickými zázraky než se svou rodinou a přáteli. Jako by nás multimediální technologie odcizovaly a my se to pomocí Facebooku, Twitteru a jiných sociálních sítí snažili změnit.

Co říci na závěr? Člověk potřebuje společnost a přátelé. Bez komunikace nejsme nuceni přemýšlet o věcech okolo nás. Nejsme nuceni argumentovat, a tak to nemá být. Neměli bychom technologie zavrhnout, pouze změnit naše postavení k nim. Věřím, že si to každý jednou uvědomí. Dřív než bude pozdě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ellean, 12.01.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vliv technologií na současnou společnostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­