ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.18
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Vláda žen

Měla by být hlavou státu žena? Je toto kritérium důležité?
Rozhodně ano, konečně se zase vláda dostane do rukou žen jako v dobách panování kněžny Libuše nebo za vlády Marie Terezie, chtěla jsem odpovědět okamžitě po přečtení této otázky - vždyť žena v čele státu by mohla věci vidět jinýma očima, nad obyčejnými záležitostmi přemýšlet jinak. Určitě by se spousta věcí změnila.

Dalo by se předpokládat, že by se konečně vyřešily mnohé otázky, do nichž se mužům nechce. Žena sice působí křehkým dojmem, ale denně krom svého zaměstnání musí zvládnout ještě spoustu jiných povinností a stále má ještě čas na své koníčky. Ne nadarmo se říká, že žena dokáže více věcí najednou a vydrží víc než kůň.
V dnešní době žena v politice musí přijímat mužské názory, aby se mezi nimi prosadila a uplatnila. Na druhou stranu se dnes ženy dostávají do více a více funkcí, které dříve zastávali pouze muži.

Ale potom jsem se nad tím zamyslela a došlo mi, že je to možná úplně jedno. Není hlava státu jen loutkou vlády? A nebyla by žena také? Co by se změnilo, kdyby se "do rukou" vlády dostala žena místo muže? Mohla by prosadit své názory? A měla by sílu ty své názory prosazovat pod tlakem vlády?
Ženy v čele státu bychom mohli napočítat na prstech obou rukou, a to ještě skoro polovina jsou královny. Žena byla ještě nedávno hlavou státu například v Indii (Pratibha Pátilová, do 25.7.2012), ale třeba i ve Švýcarsku (Eveline Widmer-Schlumpfová, 2012). Takže by to za zkoušku asi stálo.
Rozhodně to nejsou jednoduché otázky a nejsem si jistá, jestli v této chvíli na ně chci hledat odpovědi.

Nevíme sice, jestli kněžna Libuše někdy skutečně vládla, ale její vláda je ve Starých pověstech českých popsána moc hezky a spravedlivě. A navíc - u nás se může politická situace jen zlepšovat!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ell37, 01.05.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vláda ženMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­