ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Vítězství

Připrav se ke startu, tři dva, jedna, teď... Závodníci stojí v jedné řadě. Mají stejné tretry, zaklekají do stejných bloků. Možná některý skryl konzumaci steroidů. Možná některý podváděl s dopingem a poběží rychleji. Vyhraje a ta sláva mu stojí za podvod. Ale riziko je někdy dost velké.

Nejsou jen podvody. Ty umíme rozlišit.
Jsou také nemorální postupy. Vyhrát může ten, kdo zcizil cizí nápad. Nápady často nejdou poznat. Existuje mnoho nápadů, a nakonec může být prvním ten, kdo nápad uplatnil. A ten, kdo něco vymyslel? Nemá jak dokázat pravdu.

Zákony nejsou dokonalé. Hodně nás svazují. Mají mnoho vad. Poškozený musí platit, dokazovat a doufat, že svoji pravdu dokáže realizovat. Možná někde chybí datum, možná chybí podpis. Pravda tak nemusí vyhrát, vyhraje chyba.

Hrajeme o životy jiných. Pro ženy se nestydíme pomlouvat a škodit. Pomluvami ovládáme mínění a ovlivňujeme rozum. Když po něčem hodně toužíme, často jde morálka stranou.

Vyhrát se dá i množstvím článků. Český-jazyk.cz dává odměny za množství práce a oceňuje kvalitu. Na této startovní čáře jsou na tom všichni stejně. Někdy je dobré nechat soupeře předběhnout a dívat se jim na záda. Víte, jak daleko jsou před vámi. A když nic nečekají, tak vyrazit. Čas je do půlnoci posledního dne v měsíci.
Tehdy se dá poslat nejvíc článků a soupeř už nemůže reagovat. I když na trati by asi šanci měl. Tam vidí soupeře, jak ho předbíhá. Ale odeslání článků je anonymní...to předběhnutí není vidět.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
VítězstvíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)