ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.90
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Věřím, že věříš, ale nikdo nám nevěří...

Víra je v životě každého člověka určitým způsobem zásadní. Záměrně jsem si proto vybrala tato slova z písně Kouzlo od populární skupiny Wanastowi Vjecy.

Věřit znamená někomu svěřit svou důvěru, odevzdat se mu, a to mnohdy bez výhrad. Tato odevzdanost a bezvýhradná důvěra se může odehrávat jedině ve vztahu. Jak je známo, existují tři druhy: prvním je náš vztah k Bohu či nějakému nadpřirozenu, nekonečnu; druhý máme ke svým bližním, tedy k druhým lidem; a poslední k sobě samému.
Vidíme zde jakousi trojici, která dohromady dává celek, celého člověka s jeho duchovním životem.

Někdo je přesvědčen, že víra je dar, něco, k čemu se musí každý člověk dobrat sám. Domnívám se, že když někomu chybí jen jeden z výše uvedených vztahů, nemůže dojít štěstí, jakési harmonii, jeho životní filosofie je pochroumaná a potřebuje opravit.

Tím nejdůležitějším vztahem je dle mého vztah k Bohu. Teď nechci nikoho nutit, aby v Boha věřil, ale z vlastní zkušenosti vím, že lidé potřebují věřit v určité nadpřirozeno. Někdo tomuto nadpřirozenu říká Láska, Pravda, Přátelství, Dobro, Mír, Štěstí, Matka Příroda atp. Jak je libo. Proto si myslím, že věřit je důležité, už jen proto, že nás naše víra nenechá napospas našim starostem, úzkostem, strachu, bolesti, smrti, křivdám a vůbec různým negativním věcem v našich životech.

Chci se ještě pozastavit nad jednou věcí: víra jde ruku v ruce s láskou. Přirovnám to k manželství - dva lidé se milují a na základě této lásky vzniká vztah, vztah k druhé osobě, následuje jakési zkouškové období, kdy oba prochází zamilovaností a upevňují se vzájemně ve víře jednoho k druhému. Když pak své životy spojí v jeden a stvrdí jej manželským slibem, jde o okamžik úplného odevzdání se a naprosté důvěry. Nyní již neexistují mantinely pro víru - věří každý sám v sebe, jeden v druhého a v Lásku, která nad nimi bdí, a to je jeden velký celek, z něhož si můžeme vzít příklad pro náš život, pro naši víru.

Proto tedy věřím, že nyní již věříte o trochu více a že všichni nám věří a ne naopak, jak tomu bylo na počátku této úvahy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nela Trnčáková/Nelmen, 15.03.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Věřím, že věříš, ale nikdo nám nevěří...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­