ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.19
Hodnoceno: 43x Prosím, ohodnoť práci

Věc, se kterou se nikdy nevyrovnám

Ve svém doposud krátkém životě se snažím vyrovnat téměř se vším, co je problematické, smutné, náročné, neřešitelné... Můžu to pouze prohlásit nebo někomu sdělit, protože snést to jednoduše musím.
Poslední dobou se nemůžu vyrovnat se ztrátou někoho blízkého, zrovna teď také nemůžu překousnout to, že za necelé tři měsíce musím umět asi 100 otázek. Ale říkám si, že mám všechno před sebou a přijdou horší situace. Vypořádat se musím se vším, jinak bych těžko přežila. A kdybych nemohla žít, umřela bych, a proto: Smrt - patrně nikdo si neumí vysvětlit, co je to smrt, kdy začíná, jak probíhá, co je po ní. Už samotné to slovo je tak pochmurné, divně znějící, nahánějící hrůzu... Mám z ní obavy, vzbuzuje ve mně strach, lítost o mou rodinu, přátele a také strach ze zániku vlastní existence.
Při pomyšlení, že jednou opravdu umřu, se mi svírá žaludek a trochu mě popadá panika. Sice by nás, jak se říká, nebavilo žít věčně, ale co tedy bude? V dnešní moderní době umí lidé vymyslet, vytvořit, sestrojit a určit tolik věcí, avšak tohle, to, co je řízené přírodou, Osudem, na to jsme slabí a bezmocní. Smrt přijímám pouze tehdy, kdy někdo trpí a je to pro něj jediné východisko, vysvobození. Útěchou pro mě zůstává pocit, že umřeme všichni, dřív nebo později. Uklidňuje mě, že v tom nejsem sama.
Ráda bych věřila, že po smrti mě čeká něco pozitivního, příjemného, něco jedinečného. Navždy to ale pro mě bude otevřená věc, protože nikdy nemůžu vědět, kdy je můj čas, jen se řídit podle pravděpodobnosti. Pomalu se s ní smiřuju, přesto nikdy nevyrovnám...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jovkita, 12.03.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Věc, se kterou se nikdy nevyrovnámMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­