ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.77
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Včera, dnes a zítra

  • autorce je 12 let

Lidé jsou až přehnaně upnutí k zítřku. Představují si, čeho chtějí dosáhnout, jak chtějí žít. Kvůli včerejšku se trápí, vědomi si toho, že prostě nelze změnit. Není to možné, ačkoli je to přání mé i ostatních.

Dnešek za vším dosti pokulhává. Protože je prostě lepší se upnout k cíli, který se schovává za zítřkem. Dnešek je tedy tolik pozadu, že už se na něj často zapomíná, protože v dálce vidíme světlo našeho cíle. Ale my nevíme, jak moc může být dnešek skvělý. Lepší nežli jakýkoliv vytyčený cíl.
Lidé si neuvědomují, že zatímco budeme pouze usilovat o cosi v dálce, ztrácíme čas. Čas, jenž je - jak již víme - relativní a shody náhod nejsou výjimkou. Můžeme odsud odejít, může se cokoli stát...

Měli bychom žít dneškem, nemyslet na minulost a přehnaně se neupínat k tomu, co bude zítra. Protože žádné zítra už prostě nemusí být. Měli bychom žít teď. Teď!

(Říkám já, přičemž právě sedím u počítače a píšu...)

Jdu ven, jdu dělat to, co by mělo být náplní dneška. Udělejte to taky. Protože zítra už nemusí být. Žijte, jako by žádné zítra už nebylo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veronika Vítková, 27.11.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Včera, dnes a zítraMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­