ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.94
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Války-neválky našeho života

Války. Z jakého důvodu vlastně jsou? Tohle já asi nepochopím, na smysl válek nikdy nepřijdu. Ale vím o jedné, která smysl má. Život.

Život je jedna neustálá válka, neustálý boj, který jednou pro všechny skončí úplně stejně. Myslím si však, že u každé války musí existovat nějaký cíl, za který má cenu bojovat. A stejně tak tomu je i u života.

Naše válka začíná už při narození. Je to boj o to být vůbec na světě. Na světě, kde na nás ovšem čeká spousta nástrah, pokušení, nebezpečí, ale i radosti a štěstí.

Naše první zoubky, první krůčky a taky slůvka. První úrazy a náznaky sportu. Pereme se s tím, jak to jen jde. Když trošku povyrosteme, čeká na nás školka se spoustou nových kamarádů, ale i překážek. Základy společnosti, malování, zpívání a básničky. Spory o hračky a první lásky. Naučení se samostatného myšlení. A odtud je to již jen kousek ke škole.

V té už nebojujeme jenom proti přátelům či nepřátelům, ale hlavně sami se sebou. Musíme za sebe nést jakousi zodpovědnost. Zodpovědnost za to, jak se přichystat na svoji budoucnost, a dobré známky jsou tomu základem. Naším úkolem je také dobře se uvést a získat si kamarády, protože si musíme najít kolektiv, s nímž budeme trávit kus života, kus naší války.

Bojujeme s pubertou, která nám život komplikuje, a děláme chyby, jež bychom nejradši smazali. Občas si říkáme, že tohle pro nás není a že by bylo lepší všechno vzdát, ale vždycky si nakonec uvědomíme, že to udělat nemůžeme, protože ti, které máme rádi a kteří mají rádi nás, za ten boj stojí.

Později přijde střední škola a tam se začneme vzdělávat ještě více. Potkávají nás tu ovšem i další lásky, radosti a zklamání. Zanedlouho nás čeká maturita, a to už je opravdu zkouška dospělosti. Zkouška, ve které se ukáže všechna píle a snaha za roky strávené ve škole. Naše vzdělání, myšlenky a vědomosti.

Pokud tohle dopadne dobře, půjdeme dál. Vysoká škola je branou ke spokojenému životu a pokud si ho budeme chtít udělat co nejlepší, tahle škola nás nemine. Po jejím absolvování už přijde samostatný život.

Rodina, práce, rodina a zase práce... Nejtěžší rozhodování v životě nás totiž čeká asi právě tehdy. Najít si správného partnera pro život, s nímž budeme šťastní, a práci, jež nás bude bavit, je to nejzávažnější rozhodnutí, co může být. Pokud se nám tohle povede, tu nejdůležitější válku vyhrajeme!

Potom však nastane další úkol, a to výchova svých dětí. Vychovat je a připravit na jejich další život. Naučit je všemu, čemu nás naučili naši rodiče, učitelé i blízké okolí, neboť tohle je také těžký úkol, ke kterému je zapotřebí velká zodpovědnost. Až po tomhle kroku si můžeme říct, že své poslání jsme zdárně ukončili a můžeme si užívat poslední etapu života.

Může nás ale samozřejmě potkat i nečekaná událost či nehoda a naši válku tak ukončíme dříve, než bychom chtěli. Ale jak řekl jeden známý klasik: "Život je jako hra, nezáleží na tom, jak je dlouhý, nýbrž na tom, jak se hraje."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: JanaM, 16.09.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Války-neválky našeho životaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­