ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.30
Hodnoceno: 53x Prosím, ohodnoť práci

V co věřím já?

Věřím? Tuto otázku si klade ve svém životě kdekdo, ale čemu vlastně věřím já?
Mohu věřit v krásné počasí, že až pojedu na hory bude padat sníh a krásně svítit slunce. Nebo můžu věřit, že letos vyhraje Česká republika Mistrovství Evropy ve fotbale. Mohu ale toto nějak ovlivnit? Můžu vůbec něco ve svém životě ovlivnit? Myslím si že ano! Například svůj budoucí život. Budu-li se dostatečně připravovat a podám-li si přihlášku na školu včas, měl bych být přijat. Stejně můžu spoléhat na své pevné zdraví. Mohu si myslet, že mě se nemoci a nehody vyhýbají obloukem, a tak se nemusím ničeho bát. Věřit v to můžu, ale je to pravda? A čemu vlastně mohu věřit? Nejspíše sám sobě. Mohu věřit, že když si půjdu tvrdě za svým, dosáhnu svého cíle a splní se mi sny. Avšak proč věřím této myšlence a nechci se jí vzdát, i když mě ostatní přesvědčují o tom, že je to nad mé síly? Jsem si v takovém to případě sám sebou vůbec jistý? Věřím že ano!
Ve svém životě můžu věřit mnoha věcem, ale málokteré můžu ovlivnit svým chováním, či jednáním.
Nebo snad mohu?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Marián Varga, 05.03.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
V co věřím já?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­