ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.14
Hodnoceno: 112x Prosím, ohodnoť práci

Úvaha o oblečení

Každý z nás je jiný, co člověk to jiný vkus a životní styl. A nejznámějším prvkem jak vyjádřit svůj životní styl je oblečení. Ale proč zrovna oblečení? Co v dnešní společnosti znamená význam dobře a vkusně oblečený?
To jsou otázky, které už si jistě položilo mnoho lidí a já také. Podle mne je oblečení to, podle čeho poznáme, jaký člověk vlastně je. Jestli je detailista nebo naopak je mu vše jedno a vezme si na sebe cokoliv, co je zrovna po ruce. Ale poznáme jen některé vlastnosti, ale i přesto oblečení hraje významnou roli. Dobře oblečeného člověka si všimnete hned a trochu mu závidíte jeho úspěchy, které si myslíte, že má, když je takto oblečen. Zato když vidíte nějakou "šedou myšku", řeknete si, že asi nežije moc dobrým životem. A tak je nejlepší být někde na středu, kdy se snažíte mít něco pěkného, v čem je vám dobře a ostatním se to také líbí.
Dnešní doba je založená na luxusních věcech, čili i na luxusním oblečení, které si ne vždy můžeme dovolit. Kdo by neznal značky jako Versace, Dolce & Gabbana, Dior, Prada, Estée Lauder, Chanel, Gucci, Escada, Diesel, Replay nebo Louis Vuitton. Všechny tyto značky jsou nejznámější a nejdražší na světě. V dnešní době je prestižní záležitostí, když má někdo z těchto obchodů jedinou věc, avšak kdo by si tam mohl dovolit nakupovat, když třeba kabelka od Louise Vuittona stojí 50 tisíc korun, a to je ta nejnižší cena - pak už to jde jen nahoru. Kdo by si třeba koupil kabelku místo auta!? Ovšem i přesto se najdou ti bohatí, kterým nakupování v těchto obchodech nedělá žádný problém. A proto když si na to sami vydělají - tím myslím svým úsilím a ne zbohatnutím na druhých - tak prosím, ať si tento prestižní luxus dopřávají.
Ale myslím, že já raději zůstanu u těch mých značek jako je například Kenvelo, New Yorker, Calliope, Terranova, Takko, C&A nebo H&M, které mi cenově i výběrově sedí. A tak, ať si nosí, kdo chce, co chce, ale trochu vkusu a něčeho pěkného se do toho musí vložit. A zastávám se názoru, že nemusí být vše značkové, hlavně ať je to vkusné a možná i trochu módní. To je můj názor, za kterým si budu stát!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Úvaha o oblečeníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)