ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.23
Hodnoceno: 26x Prosím, ohodnoť práci

Trestní odpovědnost v České republice

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2017 znělo Zlo s dětskou tváří a jednalo se o úvahový text zabývající se otázkou snížení věkové hranice trestní odpovědnosti v České republice

Poslední dobou - ať už z televize, rádia nebo jiných komunikačních prostředků - slýcháme zprávy o narůstající agresivitě dětí. Je správně nastavena hranice trestní odpovědnosti na 15 let věku? A ovlivníme nějak chování dětí, snížíme-li tuto hranici?

Příběhy dětí, které nedovršily věku patnácti let a které hází kameny na plameňáky v zoologické zahradě, jsou dnes bohužel tvrdou realitou. Co je k takovému zlému činu vede? Chápou vůbec důsledek svého konání?
Děti jsou si bohužel vědomy své volnosti a trestní bezúhonnosti, kterou zneužívají. Ano, co se jim může stát? Nic! Doma jim možná rodiče dají výchovný pohlavek nebo nedají kapesné. Možná dokonce nastoupí do výchovného ústavu, kde si odpykávají trest. Jenže jakmile dosáhnou věku 18 let, vstupují jako plnoletí do nové etapy svého života s "čistým rejstříkem".

Přemýšleli jste někdy nad tím, kde se v nich vůbec taková agrese bere? Je to snad způsobeno prostředím, ve kterém samotné dítě vyrůstá? Nebo je to dáno i jinými faktory? Kupříkladu televizí?

Náš sousední stát, Polsko, přihlédl k narůstající brutalitě dnešní mládeže a snížil hranici trestní odpovědnosti na 13 let. Je to krok správným směrem?
Dle mého názoru ano. I v České republice bychom k něčemu takovému měli přistoupit, nemyslíte? Možná i dvanáctiletý jedinec by měl znát hodnoty správného chování a být si vědom, že se zlým skutkem přichází tvrdý trest. Proto snižme hranici trestní odpovědnosti a zastavme brutální chování našich dětí!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kudrlinka, 12.04.2017

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Trestní odpovědnost v České republiceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­