ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.41
Hodnoceno: 32x Prosím, ohodnoť práci

Trest smrti (4)

Změnila by se společnost při znovuzavedení nejvyššího trestu za největší zločiny?
Průzkum v roce 2010 odhalil, že 81,2 % dotázaných se přiklání k obnovení trestu smrti, protože nepovažují dnešní sazby trestu za přiměřené. Dle mého názoru by došlo k celkovému snížení kriminality v důsledku této odstrašující volby potrestání zločince. Zlepšilo by se mravní chování lidí této společnosti. Každý - ať už se jedná o zabíjející matky svých dětí, nájemné vrahy, teroristy, pašeráky drog, sexuální devianty aj. - by se jistě zamyslel, zda mu spáchání trestného zločinu stojí za elektrické křeslo nebo jiné způsoby popravy, které by se mohly v budoucnu zavést. Trest smrti se může obnovit a stát se tak varováním a hrozbou pro všechny, kteří odmítající respektovat zákon.

Trest smrti má své příznivce, ale také značné odpůrce. Odpůrci vidí trest smrti jako prohřešek, neboť existuje právo na život. Mají však právo na život lidé, kteří vzali život jiným? Domnívám se, že v tomto případě se nejedná o vraždu ze strany státu, který by se podle odpůrců dopouštěl stejného deliktu jako odsouzený. Odpůrci také upozorňují kromě morálních argumentů související s právem na život především na nebezpečí justičního omylu, kdy je trest smrti nevratný. Z toho vyplývá, že pro zavedení trestu smrti je nutnou a základní podmínkou vyspělý právní systém.

Zavedení tohoto trestu by bylo výhodné i pro ekonomiku našeho státu, jelikož vězení je drahé (vězni mají ve vězení velké pohodlí, televizi apod.) a trest smrti je levnější. Navíc popravený pachatel by už nepředstavoval žádnou hrozbu pro společnost, zatímco nebezpečný zločinec ve věznici představuje hrozbu každý den. Může se kdykoliv pokusit o útěk, po případném odpykání trestu může svůj čin opakovat nebo může mít přátele, kteří se ho pokusí osvobodit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Dvořka, 22.05.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Trest smrti (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­